PatricieA

Na co použít klovatinu?

Nejlepší odpověď
beer

Wikipedia uvádí i použití:
"Klovatina neboli rostlinná guma je přírodní látka, která se používá k lepení, k apretaci textilu, v potravinářství, polygrafii, lékařství a malířství. Jde o pryskyřici pocházející z některých druhů rostlin.

Ve vodě rozpustná klovatina se používá jakožto arabská guma. Jde o pryskyřici pocházející z mízy afrického stromu stromu akácie senegalské nebo akácie arabské (Acacia senegal a Acacia seyal) z čeledi citlivkovitých. Používá se například jako lepidlo na papír, aromatické vykuřovadlo, malířský a polygrafický stabilizátor či apretační látka na textil.

Klovatina užívaná v potravinářství bývá někdy označována slovem tragant, což je slizová látka pocházejíci z některých asijských druhů rostliny zvané kozinec (zejména jde o druhy Astragalus gummifer, Astragalus adscendens a Astragalus microcephalus). Používá se jakožto stabilizátor, emulgátor a zahušťovadlo do cukrovinek, omáček a salátových zálivek."
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Klo­vatina