annas

Na co narazili dělníci britského egyptologa Howarda Cartera dne 4. listopadu 1922 při kopání v Údolí králů?

Vypráví se, že „smrt přiletí na rychlých perutích k tomu, kdo poruší klid mrtvého“, stojí prý na jednom z nápisů. A skutečně. V den otevření místa uštkla kobra Carnavornova kanára. Pár měsíců poté zemřel sám lord Carnarvon. Ve chvíli jeho smrti zhasla v Káhiře všechna světla a jeho pes doma v Anglii právě v tom okamžiku dlouze zavyl a zcepeněl.

Nejlepší odpověď
vagra

Velice zajímavé podrobnosti o postupném odhalování Tutanchámovy hrobky Howardem Carterem, jsou na zdroji.
Bohužel se po své smrti nedočkal žádné pocty, která by připomínala jeho objev.

Zdroj: http://masch.blog­.cz/0701/howard-carter-odhalovani-tutanchamonovy-hrobky

Další odpovědi
hanulka11

Došlo k tomu právě před 80 lety. 4. listopadu roku 1922 narazili dělníci britského egyptologa Howarda Cartera při kopání v egyptském Údolí králů na první kamenný schod, den na to už bylo jisté, že jde o celé schodiště. 24. listopadu stáli Carter a jeho mecenáš lord Carnarvon před zdí s pečetěmi faraona Tutanchamona a tušili, že budou nejspíš prvními lidmi, kdo se za ni od chvíle faraonova pohřbu podívá

Zdroj: http://science­world.cz/medi­cina/jak-howard-carter-nasel-hrobku-krale-tutanchamona-3390