Na co máme právo podle zákona?

vlastníme s přítele id.pol. rod domu.chci se zeptat na co mame právo a jakou má povinnost matka která vlastní druhou id. polovinu.nechává tam bydlet svého syna který se tam nastěhoval i se svojí přítelkyni kteří si donesli psa i přes náš nesouhlas mimo jiné matka ví že můj syn trpí alergii na psa má to potvrzené a pes se pohybuje volně po zahradě a společných prostorech.to je první otázka co se dá s tím dělat??? dále pak naši polovinu jsme si odkoupili a spravili i společné prostory a taky rozvod vody a koupi bojleru který je cca stanoven na 3–4lidi. dodnes není z její strany uhrazeno to co se vynaložilo na opravy.chci se dále zeptat zdali si tam smí žít její syn i se svojí přítelkyni i když mi nesouhlasíme.neh­ledě k tomu že se tam ztrácejí věci ze společných prostor.dále se chci zepta jak řešit to že by se měla opravit střecha padá atika a další opravy na domě když mi jen odpoví nemám peníze.nehledě na tom že její syn si tam dělá co chce jak na zahradě tak v domě.chtěli jsme dům odkoupit celý ale matka s tím nesouhlasila tak hledáme jiné řešení.děkuji předem za radu

Odpovědi
anonym

Nejlepší je domluvit se. V krajním případě máte možnost prodat. Zde to nikdo nevyřeší. Obraťte se na advokáta- ten se Vás zeptá na podrobnosti a za peníze i poradí.