ten který je

Na co máme Armádu ČR?

Pokud máme ještě armádu ČR, jakou hraje úlohu? Zajímá to vůbec někoho z vlády? Není příjemné slyšet pokřikující cizí vojáky na naše občany na našem území.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/ozbrojeni-polsti-vojaci-presli-ceskou-hranici-a-okupovali-kaplicku-109069

https://www.de­nik.cz/regiony/pol­ska-armada-zakazala-pristup-k-ceske-kaplicce-20200606.html

Nejlepší odpověď
Drap

No přece na obranu. Stačí nám taková maličká, nevýznamná, v případě potřeby nás ochrání spojenci, třeba Poláci, nebo se to tak alespoň říká.

Další odpovědi
ElonMusk

Tak zejména ke střílení civilistů v AFG. Alespoň dle vývoje v posledních letech.

dubraro

Jeden z hlavních úkolů armády je být uživatelem a spotřebitelem nákladných hraček, při jejichž nákupu lze šikovně „odklánět“ do stranické či vlastní kapsy.

Edison

Kdybys nečetl bulvár, ale zákony, tak se to dovíš přesně.

Pepa25

Manipulativní otázka. Úlohou Armády ČR zcela jistě není řešit režim pohraničních kontrol – ať našich nebo sousedních států.

Zvidatel

Přece na plýtvání peněžníma prostředkama. Takový druh armády a s počtem vojáků jaký máme my, je její stálé udržování zbytečné. Obsadilo by nás i Slovensko, kdyby na nás zaútočilo. Ne, že by měli lepší armádu, ale prostě taková armáda není připravena se ani pořádně bránit.
A kdyby nás někdo nappadl a samozřejmě by i vyhrál a třeba nás obsadil, tak mu všechny naše drahé vojenské hračky padnou přímo do rukou. A hezky bychom ho tak zásobili a posílili na náš úkor.
V případě války by byl výsledek jako během druhé světové a dokonce ještě horší, protože tehdy jsme se mohli jakž takž bránit nebo se alespoň pokusit o nějaký ten odpor.
Státy ale mají armády taky proto, ať mají moc nad svým vlastním obyvatelstvem a můžou mu tak vynutit poslušnost v plnění zákonů. Samozřejmě na to slouží především policie, ale armáda taky. Nezsahuje přímo, ale její existence je řekněme takové varování, že je možné použít i je. Jako v případě, že by tu byly nějaké gangy, mafie a větší konflikty a nedemokratická rebélie, kterou by bylo třeba potlačit a na to by policie nestačila.

Stálé, udržované armády jsou v trendu, dokonce i v těch státech, které si to nemůžou dovolit, takže asi proto.
Dnešní ekonomika je stavěna na co největším utrácení a zadlužování a k tomu existence armády náramně pomáhá. Ale i kdyby se to neutrácelo na zbytečné udržování armády, tak by se to utratilo za jiné zbytečnosti, které by nebyly nikomu prospěšné.

Hufnágl

Tak vládu to určitě zajímá, jinak by neposílali okupovat Afghánistán, Litvu, Bali, Lotyšsko a další země.

ten který je

Edison:Edisone pošlete prosím odkaz na přesné znění zákona této kauzy.Díky.

Edison

Položil jsi tři otázky. Na dvě z nich najdeš odpovědi v právním řádu ČR v preambulích zíkonů. Na třetí nemá smysl odpovídat.

Hufnágl

Odpověděl jsem na otázku „Zajímá to vůbec někoho z vlády?“, ale odpověďbyla nahlášená a to dokonce dvakrát. Věřím, že ji admin vrátí, jako většinu nahlášených příspěvku.
Někdo vstanul zadkem, že?

Pepa25

Zcela jistě nezajímá – a ani by nemělo zajímat!

P.S. Nic a nikdy nenahlašuju (mimo zjevného trollingu nově založených účtů), to jen pro pořádek