autacek

Na co jste se jako malí styděli zeptat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic takového nebylo. Jak známo, dotazy dětí jsou zcela bezelstné a zajímá je všechno. Stud je vynález dospělých.

Další odpovědi
NoFear

Celkem dost věcí. Byl jsem stydlín. A nikdy jsem se s nikým nebavil úplně o všem. Ani s rodiči a s otcem už vůbec ne.
Neptal jsem se na ty věci, u kterých jsem si myslel, že bych pak vypadal hloupě nebo trapně, kdybych se byl zeptal. Naučily mě to ještě dřívější zkušenosti, kdy se ostatní smějí takové té děcké naivitě a těm dečkým otázkám (takový ten nevinný smích, který ve skutečnosti není myšlen zle a nemá špatný úmysl). Ovšem já jsem si ten smích uvědomoval – jako i to, co ho vyvolává. A mě to nebavilo.
Taktéž jsem nepochopil, proč se rodiče s někým baví před svými dětmi právě o svých dětech – jako by tam nebyly. Ten můj zase provedl tamto, ten můj dělá tohle, je takový, tenkrát řekl,.. atd… Jakoby si mysleli, že tam snad skutečně ty děti nejsou přítomny, neposlouchají a nic si neuvědomují. Já si třeba stále pamatuji, že mi to vadilo. Možná některým dětem ne a možná někteří skutečně neposlouchají o čem se dospělí baví, ale některé určitě ano. Zvlášť když se mluví přímo o nich.
Neptal jsem se rozhodně na všechno, co mě zajímalo, protože jsem nechtěl být jen tím naivním nástrojem k jejich pobavení.
Já už od mala moc přemýšlel, představoval si, uvědomoval si a málo mluvil. Ovšem spíš vina rodičů a okolí. Ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Vlastně jsem za to spíš rád.

Nassin

Já se stydím odepsat na tvoji otázku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jan Havelka

Jestli mám dobrý penis

Dochy

Keplere, v zásadě myslím, že máš pravdu. Přirozené je se nestydět. Ale společnost to většinu dětí brzo naučí.

NoFear

Kepler, dovolím si nesouhlasit. Ten stud spíš záleží na konkrétním dítěti a je možná pravda, že děti bývají otevřenější, důvěřivější… Ale to já rozhodně nebyl. A když se pozorně podíváš, tak plno dětí taky není (i když "tamty"převažují). Děti se často stydí i ty velmi malé, které sotva nastoupily do školky.