Gestas

Na co je u Škody 100 páčka vpravo pod volantem?

U normálních aut se tím ovládají stěrače, ale ty se u Š100 ovládají otočným přepínačem na palubní desce. K čemu to slouží?

Nejlepší odpověď
aliendrone

ROFL!!! >> „U NORMÁLNÍCH aut…“

Gestas, chceš mě zabít? ;) :D :D :D :D :D :D

Jinak >>> http://knihov­na.vergle.cz/s100110-nko/original/08.jpg

Další odpovědi
independent

To bude nejspíš na světla, spínačem zapneš a páčkou přepínáš obrysovky, tlumené a dálkovky, pokud si dobře vspomínám.
Stěrače se mi zdá, že to mají taky tak, spínač někde u palubovky a pod volantem se přepíná rychlost popř. cyklovač.
Ony ty staré škodovky nebyly jako dneska všecny stejné, co kus to prototyp.

Edison

Není to přepínač potkávací/dálková světla?

Kepler

Jéžiš, je to už 30 let, co jsem řídil Š 100, ale nebyla ta páčka pod volantem jen spínač? A knoflík jen cyklovač?

Gestas

Dobový návod píše, že to byl fakt spínač stěrače. A přepínač tlumená/dálková byl rovněž na přístrojovce, uprostřed. O pravé páčce pod volantem však návod mlčí.

Edison

Přepínač tlumená / dálková snad nikdy nebyl na palubce. Pokud nebyl pod volantem, byl přepínač „šlapka“. Na levou nohu. A jestli se nemýlím, tak některé měly na některé straně pod volantem dokonce dvě ty páčky. To by pak napovídalo, že tm mohlo být jak přepínání potkávací/dálková, tak ovládání stěračů. A to teď neřeším, jestli i se základním vypnánačem, který klidně mohl být na palubce.

Ono těch modelů bylo taky celkem dost. Š 100, 110, S, L, LS… a pak ještě modelové roky…

aliendrone

Upostřed byl spínač světel, páčka byla přepínač tlumených/dálkových + sv. houkačka.