Avatar uživatele
Gestas

Na co je u Škody 100 páčka vpravo pod volantem?

U normálních aut se tím ovládají stěrače, ale ty se u Š100 ovládají otočným přepínačem na palubní desce. K čemu to slouží?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

ROFL!!! >> „U NORMÁLNÍCH aut…“

Gestas, chceš mě zabít? ;) :D :D :D :D :D :D

Jinak >>> http://knihov­na.vergle.cz/s100110-nko/original/08.jpg

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj, Gestas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
independent

To bude nejspíš na světla, spínačem zapneš a páčkou přepínáš obrysovky, tlumené a dálkovky, pokud si dobře vspomínám.
Stěrače se mi zdá, že to mají taky tak, spínač někde u palubovky a pod volantem se přepíná rychlost popř. cyklovač.
Ony ty staré škodovky nebyly jako dneska všecny stejné, co kus to prototyp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Není to přepínač potkávací/dálková světla?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jéžiš, je to už 30 let, co jsem řídil Š 100, ale nebyla ta páčka pod volantem jen spínač? A knoflík jen cyklovač?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gestas

Dobový návod píše, že to byl fakt spínač stěrače. A přepínač tlumená/dálková byl rovněž na přístrojovce, uprostřed. O pravé páčce pod volantem však návod mlčí.

před 2168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Přepínač tlumená / dálková snad nikdy nebyl na palubce. Pokud nebyl pod volantem, byl přepínač „šlapka“. Na levou nohu. A jestli se nemýlím, tak některé měly na některé straně pod volantem dokonce dvě ty páčky. To by pak napovídalo, že tm mohlo být jak přepínání potkávací/dálková, tak ovládání stěračů. A to teď neřeším, jestli i se základním vypnánačem, který klidně mohl být na palubce.

Ono těch modelů bylo taky celkem dost. Š 100, 110, S, L, LS… a pak ještě modelové roky…

před 2167 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Upostřed byl spínač světel, páčka byla přepínač tlumených/dálkových + sv. houkačka.

před 2167 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek