Gestas

Na co je tato páčka?

Na co je páčka vpravo s polohami B1, B2, X a O1, viditelná tady? http://www.re­gionovy.cz/clan­ky/interier/sta­noviste001b.jpg

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Je to ovládání přímočinné brzdy.

JájsemRaibek

MKB magnetická kolejnicová brzda

JájsemRaibek

Při řízení MKB jako zajišťovací, řízené strojvedoucím (ručně) jsou využity krajní polohy ovládače přímočinné brzdy, který má polohy O2, O1, X B1, B2. V poloze O1 se snižuje účinek přímočinné brzdy, v poloze O2 (aretované) se odbrzďuje přímočinná i MKB. Vpoloze B1 se zvyšuje účinek přímočinné brzdy, v poloze B2 je navíc zabrzděna i MKB, ale teprve po poklesu rychlosti pod
asi 2 km/h. V poloze X se dosažený stav nemění. Při tom se předpokládá, že je vzduch v hlavních jímkách (v NP) i v HP a ovládání všech MKB se provádí ovládáním všech EPV Y252.Z přes komunikaci z centrálního počítače.