jjj123456789

Na co je při natáčení dobrá klapka?

Odpovědi
brokol

Odpověděla bych jako Quimby, jen bych odpověď doplnila o vysvětlení, že scény se netočí postupně, ale na konkrétním místě v konkrétní čas (např. noční scény, apod.) točí za sebou, i když jedna patří na konec a jedna doprostřed filmu. Proto je potřeba onen popis na klapce.

Hlada

Smyslem klapky je synchronizace obrazu se zvukem. Klapnutím se udělá obrazová i zvuková značka.

Quimby

K identifikaci scén, protože je na ní napsáno kam ta scéna časově patří.
Takže když to pak střihají, tak aby věděli kam to patří, který záběr se povedl, a, který ne…

marci1

Klapka ve filmu při natáčení může mít dva významy :

  1. Filmová klapka – speciální náčiní užívané při filmování ke vzájemnému odlišení jednotlivých záběrů.
  2. Klapka (funkce) – pověřená osoba se specifickou funkcí, která při natáčení filmu pracuje s filmovou klapkou.

Wiki