Candys

Na co je čabraka na uši?

Na co je vlastně čabraka na uši?

Nejlepší odpověď
anonym

Na ochranu proti hmyzu-většinou bývá spojená s třásněmi,které spadají přes oči a v tomto kompletu je účinná víc.Uši jsou částečně chráněny srstí a chlupy v uchu,ale oko je choulostivější a méně chráněné.....:D
Doplňuji:
Název čabraka je trochu zavádějící,původně se tak nazývaly pouze pokrývky na tělo koně.

Další odpovědi
arygnoc

čabraka

  • ozdobná pokrývka ma jazdeckého koňa, prikrývka na kone s oblúkovitým zakončením a strapcami.
  • druh výzdobného motívu v ranom rokoku v tvare vysiacich, smerom dole sa zmenšujúcich kotúčov (v Čechách v rokoch 1720 – 1740).
  • (od renesancie po klasicizmus) motív ozdobného tvaru na konzolách, hlaviciach pilastrov a v rezbárstve.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=c&vy­pis=1&dotaz=ca­braka

helcaify1

Kdysi to bývala ozdoba na uši koně ale dnes je látková a slouží k ochraně uší proti hmyzu třeb ;)
Doplňuji:
zde se můžete dozvědět více :) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ča­braka

samicek333

schová koni uši, např. kvůli mouchám a jiným druhům hmyzu, nebo také na ozdobu.