Nechápavé

Na co hledět při výběru notebooku??

Prosím jen smyslupné odpovědi od těch, kteří se v tom vyznají, děkuji.

Nejlepší odpověď
Quimby

Záleží na co ho chceš používat, kolik si můžeš dovolit utratit peněz…
Důležité jsou samozřejmě komponenty:
Procesor

  • důležitá je především frekvence a počet jader
  • pokud chceš porovnávat detailně, tak si najdi na internetu testy jednotlivých procesorů, frekvence*počet jader nevypovídá nutně o výkonu.

Grafická karta

  • důležité jsou frekvence, počty procesorů, grafická pamět…
  • hlavně si prohlédni o jakou grafiku se jedná, některé notebooky nabízí varianty s 2 GK – jedna integrovaná a jedna dedikovaná – na náročnější aplikace.
  • někomu třeba stačí pouze jedna, ale většinou ne, moc často se tím výrobci kdyžtak nechlubí…

RAM

  • většinou nebývá dnes problém, standard je 4GB+, záleží na využití, ale pro většinu to stačí. Víc se hodí například pro renderování nebo hry, ale zde bych rozhodně nedoporučil notebook…

Baterie

  • důležitá část notebooku, která z něho dělá opravdu notebook
  • rozhoduje samozřejmě kapacita, ale je nutné to spojit s ostatními parametry, dedikovaná GK je v zátěži schopná vybít jakoukoliv baterku tak do hodiny.

Displej

  • důležité parametry jsou rozlišení, typ a úhlopríčka.
  • rozlišení je samozřejmě závislé na úhlopříčce. Většinou se pohybuje mezi HD až FULL HD, záleží na preferencích člověka… V případě používání na grafiku je potřeba vyšší ale na to bych notebook stejně nedoporučil.

Počty USB a jiných portů

  • podle toho kolik člověk potřebuje – externí klávesnice, myš potřebují svoje USB …

Zapoměl jsem na systém, osobně preferuji W7, ale teď se spíš dodávají W8 a W10. Doporučil bych i Linux – Ubuntu, Fedoru a další. Je to sice změna, ale řekl bych, že k lepšímu. Za vyzkoušení to rozhodně stojí.
Samozřejmě, pokud člověk používá aplikace výhradně jen pro Windows, tak je nesmyslné instalovat Linux.

Další odpovědi
gecco

Na co hledět?

  1. na potřeby software, který hodláš provozovat
  2. na velikost displaye (o5 podle provozovaného SW)
  3. na výdrž baterek
  4. na hmotnost, mechanickou odolnost, design…