Lgee

Na co existují úmluvy a smlouvy, když vše jde nařídit mezinárodním obyčejem?

Na Wikipedii se píše, že mezinarodni obyčej je zavazny pro všechny staty, i ty, které k ničdmu nedaly souhlas a nejsou současti žádnych organizaci.

Odpovědi
da ny

Obyčejně proto, aby se dodržovaly. Na základě dobrovolného rozhodnutí.
Stále jste nepochopil význam slova smlouva a úmluva.
Stále pokládáte „zbytečně nesmyslné“ otázky.
Co je na tom k nepochopení?

Ametyst

Kdo „Nařizuje obyčeje“? Jak se dá obyčej nařídit? Co to dnes znamená to staročeské slovo „obyčej“? Myslím že wikipedie.čr je stejná žumpa jako novinky.

Dochy

Nařídit obyčejem as ne. Víš co je obyčej? To je něco co se vyvíjelo s kulturou a nějak jsou na to všichni zvyklí. Není to něco co si teď vycucáš z prstu a prohlásíš za obyčej. Obyčej může být schválen dodatečně jako zákon. Ale ze zákona neuděláš obyčej pokud si nehodláš několik desítek let počkat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Da ny – neptám se na smlouvy a úmluvy, mam na mysli mezinarodni obyceje podle wikipedie existuji tyto zavazne obyceje nehlede na souhlasu statu.