Hakunamatata

Na co byly ve válkách potřeba gardy myslivců a hraničářů?

Jaká byla jejich speciální funkce?

Odpovědi
sassan

Obě jednotky byli speciální,a vedlejší složkou vojska požívající elitního statusu.

Na rozdíl od regimentů běžné liniové infanterie bylo jejich využití spíše okrajového partyzánského rázu.Spadaly pod takzvanou lehkou pěchotu a obvykle netvořily v boji nějaké uzavřené formace ale spíš volné a pohyblivější přepadové jednotky.
Jejich úkolem bylo velmi často demoralizovat palbou ze skrytu(zpravidla exelovali v přesné střelbě k čemuž i mívali uzpůsobené zbraně)vojáky protivníka ještě předtím než došlo k hlavnímu střetu a boji pravidelných oddílů řadové pěchoty.

mosoj

Jejich speciální funkce byla válčit.