Gestas

Na co byla ta trojice páček uprostřed přístrojové desky Škody 120?

Ta úplně vpravo regulovala teplotu vyfukovaného vzduchu, ale co dělala ta vlevo a ta uprostřed?

Nejlepší odpověď
dr.luha

1 – přívod vzduchu z vnějšího prostoru on – off
2 – vzduch na sklo nebo dolů
3 – ventil přívodu teplé vody do radiátoru on – off

Další odpovědi
Drap

Všechny byly na nastavení „klimatizace“. Jak už to přesně bylo nepamatuji. Jena byla tuším na chladný vzduch a jednou se myslím pouštěl teplý vzduch a okna. Člověk rychle takové věci zapomene.

Dochy

dr.luha:
Jen u té 3 mám pocit, že přepínala cestu vzduchu zda půjde přes radiátor, nebo okolo. Je možné, že zároveň otvírala ventil vody do radiátoru.

Gestas

Nic o tom nevím, ale mám pocit, že jsem kdysi někde četl, že u starších aut šel všechen vzduch přes radiátor a ovládal se právě jen ten ventil radiátoru.

Dochy

Asi to nebude tak staré auto 😉 Pořádný dokument k tomu nemůžu najít, našel jsem ale diskusi:
http://skoda-virt.cz/cz/fo­rum/motor-1/93634-topeni-skoda-120-rady/
„…Tak jsem studoval obrízek topení v příručce a…
Páčka teplého vzduchu ovládá nejen kohout vody ale také klapku která ten teplý vzduch z výměníku pustí dál.
Tak jsem šel po ní.
Po zkoušení a sledování kde co dělá, jsem přišel na to, že ona klapka se ovládá nalevo – řekněme přesně v místech kohoutu, ale na opačné straně krabky topení. …“

Tak se zdá, že jsem se trefil, ale 100pro to není.