lskw

Na co by jste se zeptali vězně?

Dělám ročníkovou práci o strýci, který je zavřený. Ptám se ho na otázky a pak z toho udělám taková shrnutí. Kdyby jste měli možnost na co by jste se vězně zeptali? Je tam kvůli závislosti na drogách..

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že není zavřený kvůli závislosti na drogách, ale kvůli obchodu s drogama, na otázky se neptá, otázky se pokládají, kladou…
Třeba jestli si myslí, že vyfasoval tolik, kolik zasloužil, nebo teda jestli si pořád ještě myslí, že je odsouzen nespravedlivě 🙂

Další odpovědi
carpediem

Já bych se zaměřila na to, co bude dělat po propuštění.

To je velice nedořešeno a proto se spousta lidí do vězení vrací:-(((

ivzez

Věřím tomu, že je tam kvůli závislosti na drogách.
Závislost své „oběti“ poměrně často dovede
k nezákonnému jednání, za něž pak jsou trestáni.
(Původní příčinou je podle mne závislost.)

Stejně jako CarpeDiem bych se zaměřila na budoucnost.

Nazdar Bazar

Jak tam vařej.

miláSimča

Já bych se ho zeptala :

  1. Jestly se tam cítí jako doma
  2. Jaké tam je jídlo
  3. Jaké to je být někde vězněn
  4. Jestly se mu stýská potom kdy mohl být se svou rodinou a přáteli
  5. Jestly někdy přemýšlí že by utekl
  6. Jestly až ho pustí se bude snažit být lepším člověkem
  7. Jaké to je být bez sexu

Omlouvám se za chybi
Síma,14 🙂

marci1

Také si myslím, že je tam kvůli obchodu s drogami, ne závislosti na nich.
Otázka : Myslel jsi na to, že děláš nelegální věc a budeš za ni potrestaný ? ☹

Kelt

Zeptal bych se ho, zda si uvědomuje, že prožívá důležitou etapu svého života. Jedna špatná mu končí, druhá mu může začít, pokud se rozhodne, že začne jinak. Musí si uvědomit, že všechno záleží na něm a když si bude představovat , že to bude lepší, tak ano. Tedy nejprve bych se ho zeptal, jak se mu daří, zda má dotatek jídla, možnost spánku, zda má klid, zda mu nehrozí nebezpečí a potom co hodlá dělat., aby se situace neopakovala. A také bych se zeptal na to, jak se cítí, na co myslí, kde si myslí, že udělal chybu. Ne proč se dostal do vězení, ale proč se vůbec dal na špatnou cestu.

lota

Zeptala bych se, jak se mu ve vězení žije.