postcd

Na co budou jezdit traktory, kombajny, až vysajeme ze země všechnu ropu?

Nejlepší odpověď
annas

Převzal jste zřejmě otázku ze stránky Prima ZOOM http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/na-co-budou-jezdit-auta-kdyz-dojde-ropa

Nejde jen o pohon vozidel na naftu, ale i na benzin.

Takže jste se mezi jiným dověděl, že by to mohl být vzduch, vodík, biopaliva atd.

"Na špici téhle snahy je v rámci konceptu „Think Blue.“ Volkswagen se svým „litrovým“ autem. Co to je? Je to auto, které má hybridní naftový motor, tedy spojení naftového a elektromotoru. Spotřeba vozu je při klasické jízdě neskutečných 0,9 l na 100 km.

A jak to bude dál? Předpovídat dnes je stejně těžké jako v roce 1958. Možná začneme zase věřit na jaderné reaktory na kolech. Možná se trefíme..".

Další odpovědi
Kepler

Při dnešní těžbě existují ZNÁMÉ zásoby ropy ještě na 70 let. Už dnes existuje mnoho alternativ: PHM je možno vyrábět z uhlí (to už dělali Němci za války), dá se jezdit na bioethanol, zemní plyn, dřevoplyn, vodík. Brzy bude v praxi použitelný pohon na elektřinu z baterií, možností je spousta a vše je jen otázkou ekonomiky provozu.

xxx3

elektřina, vodík, etanol.......plu­tonium ;)

cukrar

Na jiná paliva budou jezdit všechna auta. Ale dnes ještě nikdo neví, na co to bude, až to jednou na mnoho let dojde.