151kbar151

Na čem se smažilo, než byl olej?

Doplňuji:
KriZu: Toho blbce si nech od cesty, my ještě tuto výchovu neměli.

Nejlepší odpověď
hanulka11

olej byl už dávno, jinak se smažilo na sádle a smaží dodnes

Další odpovědi
baghira

Samozřejmě na sádle nebo na másle. A to nejen v pravěku – ještě naša stařenka se o jiných tucích vyjadřovala dosti pohrdavě. A to byla NĚJAKÁ kuchařka.

anonym

Gurmeti dodnes preferují jako nejchutnější smažení právě na sádle.

elektrikář

Olej se používá od starověku.V našich krajích se platila daň vrchnosti ořechy olej se používal na svícení.Ve starověku byl olivový olej platidlo a vývozní artikl. Po vínu to byl nejčastější obsah nalezených amfor,.