valerietunov

Na čem může přibrat 5 let staré morče? (SPĚCHÁ)

moje morčátko Pepina je 5 let stará a velmi hubená. Má malou lysinku na zádech. Možná je to tím že jí Pišta(další morče) žere její příděl žrádla. Také jí vystupuje páteř a má trochu vypouklý zadeček. Před 2 měsíci vážila 1kg nyní váží 600g. Všechno má v přiměřených dávkách(pohyb a jídlo). Dá se to léčit nebo to pro ní znamená konec?
Moc děuji za rychlou odpověd.

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž se tato zvířata dožívají většinou 5–8 let, tak za předpokladu že nedošlo k žádným větším změnám ve způsobu chovu, řekl bych, že se jedná již o příznak stáří.
Návštěvou veterináře ale neprohloupíš, třeba jde také o příznak léčitelné nemoci.
Zkušenost
Doplňuji:
Konzultaci ve Zverimexech a podobných prodejních zařízeních ohledně zdravotního stavu rozhodně nedoporučuji ! Jsou to vesměs jen prodavači, nikoliv odborníci natož lékaři !

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Zeptej se veterináře. Co nejdřív tam běž !
Doplňuji:
Případně ve zverimexu.

anonym

Zkus je třeba na pár dní rozdělit, nevím přesně, kolika let se morče dožívá, možná má už nejlepší zasebou