Na 2 drátech sedělo 20ptáků.Na jednom drátu bylo o 4ptáků více než na druhém.Kolik ptáků sedělo na každém drátě.

Nejlepší odpověď
led

Toto sa učia na 1.stupni základných škôl.

Další odpovědi
chudst

Rozepiste si to. Pocet ptaku na prvnim drate bude nezname ‚x‘. Pocet ptakum na druhem drate je ‚x+4‘. Nyni jednoduse odectete pocet ptaku na druhem drate od celkoveho poctu 20 ptacku. A mate vysledek.

x=20-(x+4)
x=20-x-4

2×=16

x=8

A jelikoz znate prvni drat – 8 ptacku, jednoduse dopocitate druhy drat, kdyz vite, ze tam bylo o ctyri ptaky vice.
Doplňuji:
Do haje! Panove, fakt uz! Kdyz pisete reseni, tak mi dejte vedet, at to nepisu, to je podruhe dnes XD

Michal Kole

soustava rovnic o dvou neznámých

jeden drát je x a druhý drát je y
X
Y = X + 4

Sečteme oba dráty
X+Y=20

Spočítáme to dosazovací metodou za y dosadíme x+4
X + (X+4) = 20
Matematické úpravy

2X +4 =20 /-4

Upravíme a vypočteme rovnici

2× +4–4=20–4 /-4
2×=16/2
x =8

Teď do rovnice za x dosadíme 8

X+Y=20

8+Y=20 /-8

8–8+Y=20–8
Y= 12

provedeme zkoušku dosazením do ÚLOHY

Jsou dvou dráty na kterých jsou ptáci a dohromady je ptáků 20

na jednom drátu je 12 ptáků a na druhém 8 ptáků a dohromady je to 20 ptáků

MacChill

12 a 8