Lucyfer

Jak se vyznat v mzdovém výměru?

Ta částka… to je čistého, nebo hrubého?
Co se vám honí hlavou, když ten papír vidíte?
(Pamatujete si, co bylo psáno na předchozím platovém výměru a porovnáváte to s tím… nebo něco jiného?)

Jak poznám, zda mi např. přilepšili?

Nejlepší odpověď
elkon

Každá firma má své popisy dokumentu. Většinou je to popsáno srozumitelně. Pokud nevíš, tak se ptej v mzdové účtárně. A můžeš porovnat starý a nový výměr. Nový výměr se většinou vydává, je-li nějaká změna.

Další odpovědi
Pepa25

Vždycky hrubého – zaměstnavatel vám stanovi mzdu, další srážky nevlivní, protože jsou dány státem (pojistné, zálohy na daně) nebo vašimi dalšími poměry (exekuce, srážky ze „vylovení, vysušení, odbahnění“ atd.), takže čistá mzda logicky dopředu není známa.
Poznat to lze snadno – porovnáním s předchozím výměrem …

Emefej

Vždy hrubého.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.