Randomous

Nastoupil jsem do práce 20.11., za listopad jsem odpracoval 7 dní. dostanu peníze jen za listopad, anebo i za prosinec?

Nastoupil jsem do práce 20.11., za listopad jsem odpracoval 7 dní. Zajímá mě, zda dostanu peníze jen za listopad, anebo i za dobu odpracovanou v prosinci.

Odpovědi
Questman

Bohužel, dostanete výplatu pouze za dny odpracované v listopadu.
Můžete se zkusit domluvit či vám zaměstnavatel sám může navrhnout možnost vyplacení zálohy na mzdu ale jelikož jste nejspíš ve zkušební době, moc bych s tím nepočítal.

anonym

Já nemám tvou pracovní smlouvu. Při běžné měsíční výplatě máš nyní nárok na mzdu za leden. Nějak nechápu, proč bys měl dostat mzdu dopředu za neodpracovaný měsíc. Velmi doporučuji přečíst si vlastní pracovní smlouvu a poradit se s Google v případě nejasností. Jinak budeš velmi překvapen, k čemu ses uvázal. Jinak podal jsi takové minimum informací, že na tvou otázku není odpověď. Typ práce, typ pracovní smlouvy, zkušební doba, typ výplaty, forma výplaty, frekvence vyplácení, datum výplaty, zaměstnanecký poměr, závodní hradba, složky výplaty, hodinová mzda, denní úplatnost, benifieční výplata, závazková položka, … Chybí mi asi tak 10 000 000 údajů. abych měl minimální představu, na základě čeho se čeho vlastně domáháš.

Pepa25

Obecně platí, že „Mzda nebo plat jsou splatné po vykonání práce“ v následujícím měsíci https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262?#p141

My ale nemůžeme tušit, jestli třeba nemáte zálohy resp. co máte v pracovní smlouvě nebo o čem vás zaměstnavatel informoval (a to musel, „údaj o mzdě nebo platu a způsobu odměňování, splatnosti mzdy nebo platu, termínu výplaty mzdy nebo platu, místu a způsobu vyplácení mzdy nebo platu“ je povinná informace podle §37 zákoníku práce).

Dochy

Obecně platí že v prosinci dostaneš mzdu za práci v listopadu, v lednu dostaneš mzdu za prosinec.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.