Amie

Mýty o mytí a rozčesávání vlasů

Všeobecně se říká (nebo alespoň to naši vždy tvrdili), že si nemám po mytí česat vlasy pokud jsou ještě mokré. Co je na tom pravdy? A jak by se sprývně měli umít, aby ráno byly v bezproblémovém stavu?
Nebo to každý má jinak podle délky a stylu vlasů? Například já na ně nic nepoužávám a spát jdu i s mokrou hlavou. Nějak je pak mám „hezčí“, než si je pracně fénovat a patlat si na ně všemožné drahé nesmysly.

Nejlepší odpověď
Bobule

Fen vlasům škodí, defakto je pálí, proto je dobré je čas od času nechat uschnout jen tak a máte pravdu, že jsou pak jakoby krásnější. Taky mám tu zkušennost. Jinak já mám volasy dlouhé do půl zad a kdybych si je po umytí nerozčesala hned, tak to po uschnutí neudělám.
Je dobré je jemně, právě když jsou ještě mokré rozčesat, když po hřebenu lehčeji kloužou, než když už zaschnou a jde to špatně. Pak se mi kolikráte stávalo, že jsem si vytrhala i pěknej chomáč :-/ Ale asi poslední dva roky používám rozčesávač, který aplikuju na umyté vlasy a jde to úplně krásně. A ještě jako bonus mám po něm vlasy lesklé a zdravé, protože obsahuje nějaké vitamíny a regenerační složky.

Další odpovědi
iceT

Po spaní s mokrými vlasy je mám taky trochu hezčí,spíš na objemu.Ale česat mokré vlasy není dobré,jelikož díky vlhkosti jsou pružné a snadno se pak přetrhnou.
Schválně zkuste natáhnout suchý vlas a mokrý vlas a ten rozdíl je vidět.Samozřejmě je rozdíl česat mokré krátké vlasy a mokré suché vlasy.
Je dobré vlasy sušit fénem se studeným vzduchem,sice to déle trvá,ale vlasům se neškodí.
Moje mamka má vlasy krátké a vlnité až hrůza a kdyby si je mokré nečesala,tak má pak na hlavě opravdové afro.

Doplňuji:
opravuji větu-samozřejmě je rozdíl česat mokré krátké vlasy a mokré DLOUHÉ vlasy.
Omlouvám se za nesmysl předtím.

anonym

Amie, s vlasy jsem si nikdy nedělala extra problémy. Myla jsem je běžnými šampony (dříve různá udělátka proti třepení a lámání vlasů aj., kondicionery a podobné výmysly nebyly). S natáčkami jsem usnula jenom jednou. Od té doby jsem věděla, že tohle víckrát absolvovat nebudu. Jsem buď moc pohodlná, nebo mi to nepřipadá dostatečně smysluplné. Vlasy dodnes umyju a pokud mi neproschnou než jdu spát, tak zalehnu s mokrou hlavou.
Sušení vlasů fénem snesu jenom v kadeřnictví. Jako Ty i já uznávám jako optimální přirozenost.
Pokud máš vlasy zdravé, není třeba je ničit různými nesmyslnými vlasovými přípravky.
Rozčesávám je hned po umytí řidším hřebenem.

briketka10

mám dlouhé vlnité vlasy, používám Loreal šampon a kondicioner Loreal tekutý, ten dám na ještě vlhké vlasy, nechám je proschnout asi hoďku a potom je pročešu hřebenem s velkými mezerami 🙂
vlasy mám suché tak používám ještě olejíček od Oriflame na konečky, pak se krásně lesknou a jsou pevnější..

ReHu

Co znamená – já na ně nic nepoužávám? To ani kondicionér?
Ten je pro vlasy dobrý. Vlas se při mytí šampionem otevře jako šiška a při používání kondicioneru se zase utavře a je hladký.
Co se týče rozčesávání mokrých vlasů záleží na jejich typu a kvalitě. Je ale jisté, že mokré vlasy lze mnohem lépe rozčesat než suché.
Mám vlsy delší, vlnité a chodím spát s mokrými, ale rozčesanými vlasy. Už roky bez potíží.
Podle mých informací to jsou zastaralé názory. Záleží jakým hřebenem či kartáčem si vlasy rorčesáváš a hlavně jak.
Šetrnější je kartáč s kratšími trnky.
Nyní se mu říká rozčesávací.
Já ho dostala jako dárek v balíčku a je fakt dobrý.
Hřebeny či kartíči s dlouhými trnky se vlasy trhají. Tímto ne.

http://www.loreal-redken.cz/kata­log/tangle-teezer-kartace

Ravenne

Já si mokré vlasy nikdy nerozčesávám – dříve jsem to dělala a po čase jsem shledala, že při „mokrém“ česání mi jich vypadá mnohem více a jsou polámanější, než při česání „suchém“. Prý je to tím, že mokrý vlas je citlivější – zkus fórum dlouhevlasy.cz, tam to najdeš lépe vysvětleno ;).
Nedávno jsem začala používat regenerační expres balzámy od Gliss Kur (jiné jsem nezkoušela, ale bude to asi podobné) – když ráno vstanu, nastříkám si to na vlasy, chvíli počkám a pak rozčešu -zatím to funguje, vlasy se dobře rozčesávají a přijde mi, že jsou i zdravější a lesklejší.
Jinak způsob rozčesávání záleží hodně na délce. Sestra má krátké vlasy a je jí prakticky jedno, jestli si to češe mokré nebo suché, já mám vlasy po boky a češe se mi to špatně prakticky kdykoli 😁.

kamila26

Já mohu doporučit nikdy nerozčesávat a ani nespát s mokrými vlasy. Strašně moc to škodí. Tady je hezky napsáno jak by jsme měli o vlasy každodenně pečovat – http://www.es­mina.cz/skodi-spani-s-mokrymi-vlasy/. Docela dost sem se tim inspirovala