iwetax

Myslivost a láska k přírodě.

Co má společného myslivost a láska k přírodě? Tek kdo má rád přírodu má přece radost když uvidí srnku živou a né když jí zastřelí.

Nejlepší odpověď
afro.minerva

iwetax, je vidět, že jsi se o myslivost ještě nezajímala. Tak za prvé – u nás nemáme divoukou krajinu, ale kulturní krajina, kde je ekosystém natolik narušený, že pokud to nebude někdo prostě obhospodařovat, tak se ekosystém zhroutí. A umíš si představit, co by to znamenalo? Přemnožování a živoření zvířat. Nemoci zvířat, které jsou mnohdy i přenositelné na člověka. A ve finále by tady neproběhla ani veverka. To, že máme nějakou zvěř v lesích je práce myslivců.

Za další – bez lásky k přírodě by to opravdu nešlo být myslivcem. Takový člověk totiž věnuje svému koníčku opravdu hodně času a i peněz. To, že z toho má občas nějaké to maso, tak to je jenom malá splátka toho, co všechno pro zvěř dělá. Nestřílí se totiž jenom tak zbůhdarma. Nejdřív se dělá každoročně sčítaní kusů a podle určitých (docela složitých) kritérií se určuje kolik se má postřílet jakých kusů. Určité uzemí má totiž chopnost uživit jenom určité množství zvěře. Když se to překročí, tak mezi nimi zavládne hlad a co začnou dělat? Začnou ničit majitelům lesů mladé stromky. A co udělá majitel, když mu zničí skoro všechno? Začne klást oka a železa. A nebo vezme brokovnici a začne to střílet. A nebude je zabíjet humálně. To si nemysli.

Za třetí – v přírodě jsou jisté mechanismy, které jsme jako lidé naprosto zlikvidovali. Mají tady být predátoři, aby eliminovaly nemocné a staré kusy zvěře. Ty tady nejsou a ani nemohou být. V krajině, kde je každé dva kilometry vesnice nemůžou být vlčí smečky a medvědi. To je asi jasné. To by se asi kdekdo po… strachy. Takže predátory nahrazuje člověk. Navíc jde také o to, že se střílejí tzv. odstřelové kusy, které by měly nemocné, chromé apod. potomky. Jde o kvalitu genetického fondu. Pozná se to třeba u toho srnčího podle nepravidelnosti paroží.

Za čtvrté – například divočáci jsou dost přemnožení a dělají velké škody zemědělcům, kteří pod nadvládou Evropské unie živoří. A ti se většinou na myslivcích hojí tím, že jim dělají myslivci brigády a taky snižují množství zvěře, která je přemnožená, aby nedělala takové drastické škody.

Nejlepší na tom je, že se do myslivců pustí kdejaký ochranář zvířat a nebo ochranář přírody a přitom ti přijdou až v době, kdy už je nějaký prů.er. Ale do té doby se nikdo nestará. Jenom myslivci se starají pořád. A o nějaké zabíjení tady nejde. A nemysli si, že se myslivec nepodívá rád na živou srnku. Oni se tam na ně chodí hlavně dívat a střílejí hlavně odstřelové kusy.

Sice de.il se najde všude, ale je to jenom hodně malé procento myslivců. A ti taky nebývají v mysliveckýc sdruženích, to mi můžeš věřit.

Další odpovědi
vagra

Zajímavá otázka.Myslivost není jen střílení,ale především je to starost a ochrana zvěře.To střelení je jenomšpička ledovce starostí o zvěř,protože se většinou střílí přemnožená zvěř.

Zdroj: o

ReHu

Afro.minerva – velké plus a hodně bodíků (kdyby to šlo).
Soused je myslivec a jezdí za ním i další a často se spolu na toto téma bavíme.
Je to nerovný a hodně drahý boj.

anetadela1

Je to přesně jak píše Afro.m. Děda mýho manžela je myslivec v důchodu a denně chodí v půl čtvrté ráno do lesa a dělá co je potřeba, ale určitě zbůhdarma nevraždí…