michalds

Myslíte, že zná papež dobře bibli?

Nejlepší odpověď
yuko

Kdo jiný by ji měl znát lépe než papež?

Další odpovědi
ivzez

Jeví se mi to dost pravděpodobné…

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že nic jinýho nedělá, tak ji zná minimálně tak dobře, aby ji mohl perfektně vykládat po svém …

led

Pápež nie je mladík, ktorý by sa naučil len teraz čítať. Desiatky rokov strávil štúdiom Biblie a iných „svätých kníh“, v rôznych funkciách, takže jeho znalosti Biblie sú minimálne na tej lepšej a podrobnejšej úrovni.
Na výklad jednotlivých častí Biblie a sú k dispozícii celé štáby špecializovaných pracovníkov, takže prípadnú nejasnosť výkladu má možnosť konzultovať s ďalšími odborníkmi.
Súčasný pápež František svoju znalosť Biblie mal možnosť konfrontovať aj v občianskom živote chudobnejších spoločenských vrstiev

autacek

Tak jestli ji zná stejně mizerně jak poslanci ústavu, tak nezbývá než doufat, že zná alespoň deset přikázání. A velké iluze si nedělám.

cochee

Ony existují vysoké školy, kde za studium bible (to je totiž náplní studia) absolventi získávají regulérní vysokoškolské tituly. A myslím, že v zahraničí tomu nebude jinak. Papež je jen nejvyšší vyvolený z hromady kardinálů, ti jsou zase vyvolení z velké hromady biskupů a asi neexistuje biskup, který nemá náboženský vysokoškolský ti­tul.

Malvína

Samozřejmě. Musí.

Roman71

Zná ji na tolik dobře, aby mohl výklad „ohnout“ k obrazu svých představ. Bible se naštěstí překrucovat nedá, aby provedené změny nevypluly napovrch a neodhalil se podvod. V tom je Boží slovo naprosto unikátní. Ještě existuje dostatek referenčních srovnávacích překladů.