Spartaboy

Myslíte že z pokusů na zvířatech může vzejít nějaký opravdu účinný lék? Nebo je to spíše znamení že se máme léčit jinak?

Vědci ubližují v laboratořích zvířatům a očekává se od toho pomoc nemocným lidem. Proč ještě žádné náboženství proti tomu nevystoupilo? Ani vedlejší účinky těchto léků vás nevarují? Mě se zdá logické že z něčeho takového ve skutečnosti nic opravdu dobrého nemůže vzejít. Není to jasný signál že se máme léčit spíše bylinkami jako je třeba konopí a jinými metodami kterých je opravdu spousta?

Odpovědi
Edison

Otázku je potřeba postavit úplně jinak: Počet lidí na Zemi roste geometrickou řadou (vynecháme fakt, že "vyspělá populace naopak klesá, z čehož plyne, že ty pronárody rostou rychleji, než geometrickou řadou a maj tak mnohem větší šanci na přežití). Vyspělé zdravotnictví má za důsledek nižší úmrtnost a vyšší věk dožití. To rovněž urychluje růst lidské populace na Zemi. Jak dlouho si myslíte, že to zeměkoule může reálně se svými omezený mi zdroji utáhnout? Důsledky přelidnění vidíme už teď nemluvě o tom, žer pojem přelidnění je taky znám už určitou dobu.

Kepler

Ano, tak to funguje už pár století a je zřejmé, že nic lepšího není. Dřív to nevěděli, ale přes 90% genomu máme společné s jakýmikoliv savci. Každý lék má i nějaké vedlejší účinky, včetně těch rostlinného původu. Některé rostlinné drogy dokonce můžou zabít. Nebo bys to všechno rád zkoušel na židech a cikánech, jako Dr. Mengele?

Mp2

Musíš brát v úvahu, že dnes jsou lidi na jiné úrovni ve vývoji léků, než před 50 nebo 100lety..
Dnes už vědí, co se stane, jak lék bude působit.. Ale je teba to vyzkoušet, zda nebudou nepřijatelne vedlejsi ucinky.

Vždyť dnes bysme zvládli i transplantaci hlavy na jiné tělo.. Je to možné… Jenže to prostě nejde.. . Nikdo neví co by se stalo,. Už podle samotne logiky je to blbost.. Ale ta operace samotná vy se povedla vez problemu..
Vždyť se povedlo i klonovani zviřat a orgánů…
Ale všichni jsou proti tomu, je to zakázané snad v 99% států svéta..

Dnes i u doktora dostaneé testovaci leky ba tlak, na alergii… Zkrátka se liši jen množstvi nekterych latek.. Zvyšuji se jejich dávky jen nepatrně, jinak by to vyvolalo nevyžadane učinky a možba tě takiva změna i zabila..

Takže jedna věc je, že nékomu vadí testovani leků a kosmetiky na zviřatech… Jsou kvuli tomu protesty a ja nevim co ještě..

ALE… Jak pišeš… Cirkev si ke zvířatům řekne svoje… Jenže cirkev je spiš proti testovani na lidech.. Je to proti jejich přesvedceni..
Některá naboženstvi ani nedovoluji lekaskou peči,..
Nékteré dokince zakazuji transfuzi krve z natky na syna.. I za cenu, že by měl zemřit…

Pro někohi je to odporné..
Někdo neji krávy, nekdo prasata…
Ale kdy v Číně jedi psy, to zase odsuzujeme my.. Já teda ne… Já pro to mám pochopení.. :)

Klaproth

A jaký lepší způsob testování léků jsi vynalezl ty?