Avatar uživatele
Bronzový

Myslíte, že vývoj internetu směřuje k "matrixu"? Jaký je váš názor?

Párkrát jsem s kamarády přemýšlel o tom, jak se asi budou vyvíjet počítače - přesněji hry a internet. Jak jsme uvažovali, došli jsme k názoru, že tzv. ''matrix'' je vlastně ideální formou internetu i zábavy. Myslíme, že bude fungovat v prostředí, kterému se dnes říká lucidní snění (zdá se vám sen ale je naprosto reálný, cítíte chutě, vůně, doteky - pokud jste viděli film Počátek tak je to přesně ono a tento jev je reálný a každý se ho může naučit), do kterého by se člověk dostal pomocí zavedených elektrod do mozku (jako ve filmu Matrix).
Sice se to zdá jako sci-fi ale když se zamyslíte, tak jinak to ani dopadnout nemůže.
Hlavní výhody jsou :
1. menší znečištění planety - žádné PC, monitory, televize
2. realita her - všechno cítíte, na rozdíl od Wii, Kinektu apod. nejste limitováni svým skutečným tělem, v lucidním snění můžete být cokoliv a kdokoliv

Ovšem je tu ta drobná chybička a sice možnost totálního rozpadu společnosti a následného zjištění, že v takovém světě vlastně nejsou lidé potřeba.

Myslíte si tedy, že v blízké budoucnosti (300 let) vznikne první verze matrixu? (anketa)
Jaký je váš názor na věc? (odpovědi/diskuse)

Děkuji za každý názor :)
Doplňuji:
Pro zjentek a ostatní s podobným názorem.
Pokud si myslíte, že už v matrixu jsme, tak, prosím, hlasujte pro první možnost abych to nemusel zakládat znovu :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne

protože nevíme co bude za sto let,ne tak za 300 let,třeba už vůbec planeta nebude existovat ani lidstvo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Ano, myslím, že do roku 2313 vznikne první verze ''matrixu''

Oceňuji zajímavé zamyšlení, na kterém jistě něco může být. Je možné, že v budoucnu se něco takového objeví, jen se při dnešní rychlosti vývoje všech oblastí těžko určí doba vzniku.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne

Doplňuji:
Nevím co bude za 50 i více let. Co se týče internetu tak zatím co s ním pracuji od r. 1995 tak směřuje hlavně ke sledování lidí (viz. google), což na rozdíl od medií nikde nejde. Již nyní se internet používá k ovlivňování obyvatel pomocí reklam a bude to čím dál propracovanější. Tím, že pomocí různých skrytých aplikací ve webových stránkách na sebe občas něco vykecáme tak na nás bude speciálně cílená reklama, která na nás zautočí nejen z počitače a mobilu. A nemysleme si, že na internetu je vše. Ještě před deseti patnácti lety jsem našel na internetu životopisy některých politiků o tom jak jsou angažováni v KSČ, dnes je tam již nenajdete. Tím chci naznačit, že kdo má vliv tak může na internetu i mazat. a zlikvidovat nevhodná data o sobě. Jako příklad uvedu Cibulkovo seznamy.
O internetu lze zkráceně napsat to co o ohni. "Dobrý sluha, zlý pán".


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, myslím, že ''matrix'' vznikne ale až mnohem později

Doplňuji:
1. lucidní snění je, že si uvědomuješ, že spíš a můžeš třeba létat, ...
2. Ať bude jakýkoliv čas, do mozku se nic nebude strkat, páč si ho prostě tím poškodíš.
3. PC budou pořád potřeba, co by jinak vytvářelo daný metrix?

Věřím, že něco takového určitě bude, dnes to už povětšinou existuje pod názvem virtuální realita.


Avatar uživatele
Bronzový

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne


Avatar uživatele
Zlatý

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne


Avatar uživatele
Registrovaný

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne, myslím že nic jako ''matrix'' nevznikne

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Questman

Pro: huxa
Ujasni si pojmy, já jsem samozřejmě psal, že PC (Personal Computer) nebude potřeba. Ne počítače jako takové, nějaký hlavní počítač někde na světě bude ale, což jsi mě zase nepochopil, matrix bude (podle mé teorie) fungovat a vytvářet se především přímo v mozku každého účastníka a vzhledem k tomu, že i dnešní nejvýkonnější superpočítač (myslím, že teď je to zrovna akýsi Milky-way v Číně) dokáže vypočítat to, co mozek zvládne za 1s, za nějakých 100 let, s hardwarem problém nebude :D Počítač jako takový by měl vlastně jen nějak umožnit propojení více lidí ve světě matrixu a elektrody pomoci zaktivovat plnou kapacitu mozku a ne jen těch chabých 20%, které využíváme dnes.
Tím se dostávám k tvému dalšímu bodu.
Jak jsi přišel na to, že do mozku se nedá zasahovat? Co třeba operace mozku, které jsou dnes už celkem běžné? Nebo hry ovládané myslí?
;)

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

Říkám, že tam nemůžeš strkat věci :) operace je vážně něco jiného, ovšem stále se musí kontrolovat stav pacienta (nemůžeš ho ani uspat, protože bys nepoznal nějaké poškození). Nevím, proč bys chtěl aktivovávat ty zbylé procenta, osobně bych to moc rád neviděl, neboť by ses uškvařil (asi né úplně uškvařil, ale určitě bys to nepřežil skrz vysoké teploty).
Promiň, nebudou potřeba osobní počítače, pouze počítače, je v tom nějaký rozdíl? :)

Avatar uživatele
Bronzový

Questman

ano, tak jak si to myslím já je, že se na počítač napojíš jen skrz kabel. Že bude někde na Zemi, ve státě, obří centrální superpočítač a na něj se bude každý napojovat stejně jako se dnes napojujeme do elektrické sítě :)
Zbylou, dnes nevyužitou, kapacitu mozku bude třeba využít stejně, jako dnes využíváme vícejádrové procesory. Bude třeba, aby se určitá část mozku starala o životní fce, zatímco další naplno pracovala ve virtuálním světě. Jestli chápeš co tím myslím, tak PC nebudou třeba, protože tvůj mozek ho více než plně nahradí. Centrální počítač by tedy sloužil jen k propojení mozků více lidí, stejně jako třeba dnešní LAN nebo internet.
Strkat něco do mozku už dneska vpodstatě umíme, třeba se střepinou z granátu pár lidí žilo i desítky let, nesleduji vývoj medicíny, takže nevím, jestli už dnes neexistují nějaké čipy do mozku, každopádně je to jen otázka času. Existují týmy vědců, které se zabývají výhradně pochopením a simulací činnosti mozku skrz superpočítač, až se jim to podaří, nebude nic bránit propojení více mozků, mozek má navíc tu výhodu, že nervové povely se podobají elektrickým, třeba elektrický výboj v mozku může způsobit, že pacient zvedne pravou ruku apod.
Určitě klíčové budou nanotechnologie, čip o velikosti červené destičky implantovaný do mozku nebude pro tělo takovým šokem.
Vysoké teploty bych teď neřešil, to je otázka pro odborníky :)

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

chybí širší výběr, aby si vybral každej. Třeba: myslím, že žijeme v metrixu, jen to ještě nechápeme

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1060
Zlatý Hlada 969
Zlatý ge0rge 938
Zlatý gecco 905
Zlatý led 875
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 680

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.