bolak

Myslíte že výsledky průzkumu ovlivní pořadí jednotlivých slov v zadání otázky?

Myslíte že když se zeptám, jestli máte raději „rohlík nebo housku“, dopadnou výsledky ankety jinak než kdybych se ptal, zda máte raději „housku nebo rohlík“?

Odpovědi
briketka10

je to jedno a totéž a já raději housku mňam s máslem :)

led

Záleží od významu položenej otázky. V jednoznačne jasnej formulácii ako "máte raději "rohlík nebo housku"" niet o čom rozmýšľať. Stačí dokonca aj jednoslovná odpoveď ano (radšej rohlík), nie (radšej housku).

hanulka11

ne to je úplně k ničemu ,ať to vezmeš z který strany chceš

Snoopy1500

Já myslím že pokud se jedná o takovouhle primitivní otázku tak na pořadí slov nazáleží.