nyjono

Myslíte, že vynaložené náklady na provoz Účtenkovky by se daly využít lépe?

Fixní náklady na účtenkovou loterii, jejíž provoz zajišťuje firma Wincor Nixdorf, činí ročně 12,4 milionu korun a ministerstvo každý rok na výhry vyčlení 64,8 milionu korun.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/uctenkovka-hlasi-stejna-cisla-jako-v-mesici-kdy-jeden-hrac-registroval-11-tisic-uctenek-85086?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_s­ource_zone_na­me=zpravy.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
Kepler

Proti tomu, co to přineslo do státní kasy (miliardy), to jsou celkem zanedbatelné výdaje.

Další odpovědi
Dochy

Osobně si myslím, že účtenkovka je opravdu o ničem a ty náklady mohli jít jinam. Na druhou stranu, možná si tím Babiš koupil pár procent přízně aby mohl prosadit EET. S EET v současné podobě také nesouhlasím, ale co nadělám…
(Kdyby kromě té buzerace opravdu odpadla nějaká zátěž s papírováním, ale pokud vím tak je to jen zátěž další bez jakéhokoli zjednodušení čehokoli…)

anonym

u státní správy ani samospráv nelze očekávat že budou s penězi hospodařit efektivně a minimalizovat náklady jako to umí soukromý sektor. Především pak u IT zakázek kde téměř žádný úředník nedokáže ani vzdáleně posoudit přiměřenost nákladů a částek za které zakázky realizují. Na druhou stranu mohou poměřovat výdaje a příjmy, jejich příjmy jsou především z daní a jejich výběr se tím zefektivnil protože přibyl v poli elektronický strašák který řadu podnikatelů donutil přiznávat vyšší příjmy než do té chvíle. Samozřejmě že mnozí tento strašák ignorují a nebojí se jej (naučili se jej obcházet) ale těch zatím není tolik a tak to pro státní kasu má převážně přínosný efekt. S časem se ten efekt pochopitelně bude utlumovat.

anonym

jisté ale je jedno, ve státní správě nelze nic ušetřit, jakmile má nějaký obnos peněz za něco jej vždy utratí, pokud by jej neutratili za Učtenkovku jednoduše by se našla jiná díra ještě černější, kam spadnou tak jako tak.

anonym

Naopak, se vždy utratí ještě mnohem víc než na co doopravdy máme přesněji letos o 40 miliard víc než na co máme …