zjentek

Myslíte, že všudypřítomná MASA pylu je tady V PRVÉ ŘADĚ z důvodu absence včel, který měly tu POVINNOST jej zpracovat?

Já si to myslím. Hubením včel se lidstvo po všech směrech dostává do „pěkný řitě“ a do toho všeho letos ten jejich mor plodu…
A co si myslíte Vy?

Kdo nebo co může za tuny POLÉTAVÝHO PRACHU ŽLUTÝHO PRÁŠKU, který je VŠUDE, včetně filtrů mýho auťáku?

Hlasujte v anketě:

Nejlepší odpověď
annas

Vše je ještě jinak zjentku

Nedávno ve Studiu 6 se diskutovalo o pylu v souvislosti s alergií.

Je toho zřejmě mnohem více

  1. Minimum srážek a vítr – nepršelo, foukal vítr, ten pyl roznášel, protože ho déšť nesmyl.
  2. Prý pyl z řepky je těžký, takže tolik nelétá, proto včelaři přiváželi pojízdné úly k řepce,, aby ji včely opylovaly.

Kolem nás není řepkové pole, ale žluto bylo všude. Navíc řepka začala kvést, když už pyl létal.

3. Ale i včel je málo, vše začalo rychle kvést, takže včely, i když jsou pilné, zřejmě všechno nezvládly zpracovat.

Další odpovědi
Drap

Vše je ještě jinak zjentku

Přišlo brzy a velmi prudce jaro. Vše začalo kvést téměř současně a k tomu je právě plodný rok lesů. Z toho důvodu se objevilo pylu takové velké množství. Množství včel na to nemá vliv, i když máš pravdu, že včel je velmi málo.

autacek

Absence včel, jejich nedostatek

A může za to Babiš, neb je přetěžuje.

Dochy

Vše je ještě jinak zjentku

Není povinností včel zpracovávat pyl. Jim je ten pil vcelku šumák. Jejich plusem není, že při sbírání nektaru zpracovávají i pyl, ale že pyl hmyzosnubných rostlin roznáší na další květy. To, s čím máme potíže, je pravděpodobně pyl větrosnubných druhů (přestože dle Wiki je jich méně než těch hmyzosnubných).

mosoj

Suché počesí s minimem srážek

Lidé si ráčili všimnout že se práší? To bylo vždy. Vyděl jsem za mlada mraky pylu nad lány obilí či mraky pylu z lesů. Je třeba si také všimnout, že je obrovské sucho , neprší a vítr fouká nepřetržitě, ať je zima nebo teplo. Dříve ten pyl spláchl déšť a neprášilo se tolik. Prostě letos na to lámání chleba již může dojít.

Tady někdo radí, že se toho nemám všímat.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dojde-letos-k-lamani-chleba-ohledne-pocasi-a-sucha

Muffz

Suché počesí s minimem srážek

I za to počasí může Babiš! Nebo hantýrkou lůz – Bureš.

Ušel ventil

Suché počesí s minimem srážek

Včel nevím kolik je , hlavně neprší ,

Ale za pylové peklo nemůže nenáviděná řepka

Pyl řepky je totiž těžký, lepivý a usazuje se v okolí polí.

Neobvyklé množství pylu, který v posledních dnech ulpívá prakticky na všem, není spojeno s lány řepky, které protkávají krajinu, ale je dílem smrků a borovic.
https://www.no­vinky.cz/

orestez

Vše je ještě jinak zjentku

V 70 letech ulice bývaly žluté a nikdo se neptal proč.

Ušel ventil

Odkaz k odpovědi – https://www.no­vinky.cz/doma­ci/470858-za-pylove-peklo-nemuze-nenavidena-repka.html

Jehličnany v pravidelných několikaletých cyklech produkují větší množství pylu. Ten se následně ovzduším šíří.

„Říká se tomu sírový sediment, i když to se sírou nemá nic společného, a způsobují to jehličnany – borovice a smrky. Ty dělají žlutou pokrývku, řepka nelétá, její pyl je těžký a lepkavý, aby se mohl nalepit třeba na čmeláka,