zzzlatokopka

Myslíte, že vážně kriminalita v Česku klesla, nebo ji jen lidé přestali ohlašovat?

Když mi vykradou auto, tak policii už nikdy nezavolám, zadrbaný celý den a ve finále chtěli moje otisky prstů:-((( Samozřejmě nic nevyřešili a případ odložili:-((( Myslím si, že to dělají schválně, aby to lidé neohlašovali.

Pokud se nebude jednat o násilí, policii určitě volat nebudu.

Jakou máte vy s policii zkušenost? Pomohla vám? Ochránila vás?

http://www.no­vinky.cz/krimi/359610-kriminalita-v-cesku-po-deseti-letech-klesla-ubylo-vrazd-i-kradezi.html

Nejlepší odpověď
Emefej

Máš pravdu, dělají to schválně. Zejména to, že ti brali otisky, je schválnost nejhrubšího zrna.

Další odpovědi
gecco

Určitě máš pravdu v tom, že lidé ´drobné´ krádeže hlásit nebudou (protože se policajti na jejich vyšetřování nevrhnout zrovna usilovně) – takže hlásí jen ty případy, kdy potřebují policejní protokol o události pro pojišťovnu (pojištění proti krádeži).
A tímto určitě klesla i ´papírová kriminalita´ a stoupla objasněnost (policie se věnuje jen těm závažnějším případům, u nich že objasněnost logicky vyšší).
Ale nakolik tyto skutečnosti ovlivňují statistiku netuším.
😉

Agneta

Volání policie se dnes už dá bohužel jen doporučovat dětem, když si chtějí dělat legraci…:DDD
A když řeknou: „soused nás chce zabít“, tak se jim Policie stejně jen vysměje:D