zjentek

myslíte, že válečnej veterán si míru váží více, než kterejkoliv nevoják?

určitě v těchto lidech musí bejt nějakej mně neznámej pocit hrdosti, i když leckterej tento veterán třeba nezažil vůbec žádná dramata, prostě nic hrdinnýho, zkrátka jen musel do války ..protože i takovej člověk má doma ty svý uniformy pěkně nažehlený a metály vyleštěný, kolikrát i zarámovaný ..tak to si asi musej „něčeho“ hodně vážit, ne? Může podobný chování v člověkovi probudit jen pouhá blízkost smrti a nebo její sugesce?

Nejlepší odpověď
gecco

Budu jen dedukovat, ve válce jsem nikdy nebyl…
😉

  1. určitě si váží míru více, než člověk, který válku nezažil – právě proto, že s ní má zkušenosti
  2. „uniforma, metály“ – nesouvisí s mírem, ale jedná se o jeho ´vzpomínky´, připomínky toho, co zažil (negativního i pozitivního)
  3. „blízkost smrti“ – intenzitu zážitků (a i vzpomínek) umocňuje strach a je, vcelku, jedno, zda dotyčný byl reálně „blízko smrti“ a nebo se to ´jen´ domníval

Další odpovědi
ivzez

Myslím si, že si míru více váží každý člověk,
který válku zažil, nebo kterého se válka nějak dotkla.
Nemusí jít jít jenom o válečné veterány nebo o lidi,
kteří kvůli válce přišli o své blízké nebo domovy.