bolak

Myslíte, že už studenti začali stahovat?

https://ctrlv­.cz/shots/2017/04/15­/nNbT.png

led: ale vždyt Cermat to přímo doporučuje, tys nečetla ten nadpis? „zadání příjmaček na internetu…Cermat žádá okamžité stažení“

Nejlepší odpověď
annas

Je celkem jasné, že když žáci napsali přijímací zkoušky, že se ptali na netu, zda to mají dobře. I zde se někdo ptal. Ale to, že témata zveřejnila iniciativa Maturitní data, je opravdu nepřijatelné. Uchazeči v druhém kole mají větší možnost se připravit.

Možná někeří uchazeči nezaregistrovali, nebo hledají, pátrají, než zmizí.

Je pravda, že zveřejnění není fér, protože teprve proběhlo první kolo, druhé bude za týden. Zkoušky určitě nebudou stejné, ale podobné. Těžko říct, kolik žáků je vidělo. Nebo že by Cermat připravil nové testy? To asi není možné zvládnout tak rychle.

Myslím si, že je nemorální a nečestné získat výhodu. Dnes už zřejmě platí, že s poctivostí nikam nedojdeš. Lepší získat nepoctivě vrabce než chytat holuba na střeše.

Pod článkem probíhá diskuse, názory se různí.

http://zpravy­.idnes.cz/cer­mat-jednotne-prijimaci-zkousky-testy-internet-maturitni-data-odtajneno-1b9-/domaci.aspx?c=A170413­_184045_domaci_fer

--
Vzpomínám si, že na jednom gymnázium získali studenti nějakým způsobem maturitní témata z češtiny, ale vyšlo to najevo.

Písemná maturita se zrušila a psali ji znova. Podvod se nevyplatil. Tehdy ještě nešlo o celostátní maturity.

Další odpovědi
led

Nebudem sa zaoberať morálkou. ale priamo len otázkou: „Myslíte, že už studenti začali stahovat?“ Ano, niektorí rýchli určite. Úrady nie sú tak rýchle v protiakcii ako podvodníci.