Dr. Darko

Myslíte, že u nás začnou být i recyklovatelné PET lahve jako v západních zemích? A proč je ještě nemáme?

Nejlepší odpověď
Edison

Všechny jsou recyklovatelné. Ale ty asi myslíš vratné, ne? I ty u nás už jsou. Ale k masivnímu rozšíření si najdi příslušné informace, nedávno to proběhlo v médiích. Ono by to chtělo kapku sledovat svět kolem sebe.

Jo… a ješt něco: Všiml sis, že ty PETky a plechovky jdou za automatem na vracení lahví do lisu?

Další odpovědi
Arne1

U nás funguje recyklace přes žluté kontejnery, to u nich nefunguje. Odvážet někam PETky je totální nesmysl, jako kdyby nestačil binec co je v pivních skleněných flaškách – s některýma musím do třech obchodů než najdu kde ji vezmou.
Tu recyklaci prosazují hlavně ti, kteří cítí možnost že by se na tom mohli nějak napakovat, s ekologií to nemá nic společného.

Funna

bohužel ani to by nic nevyřešilo…kon­tejnerů na plasty je v česku víc než dost a stejně se třídí a znovu zpracovává jen část…
dřív bylo všechno jen ve vratných skleněných lahvíc a nikomu nevadilo, že se musí vracet, naopak jako děti jsme je vraceli a měli tak nějaké peníze navíc…navíc ze skla nejsou v nápojích žádné mikroplasty, jak to ve všem co z nich pijete a zanášíte si organismus…
jenže dneska všichni kupují vody jak praštění, i když ta voda, co jim teče z kohoutku je stejně kvalitní jako ta balená…stačilo by, kdyby si tohle uvědomili, nebyl by odbyt pastů a pak by to výrobce donutilo skončit s dobou plastovou..,
jenže to je jen zbožné přání…

aliendrone

Ano, je to možné. Pochop – nic zásadního a pozitivního dělat/řešit NEMOHOU (jako rozpočet apod.), takže zbývají bezvýznamné kraviny, které dle zákonu padajícího trusu odnese hádej kdo? ;) :)

A protože hlavní oběratel PET odpadu (Čína) zavádí tvrdá „protiplastová omezení“, v jejichž důsledku nadále NEMÁ zájem vykupovat plasty, tak další „recyklace“ půjde přes spalovny odpadu,, potažmo dojde ke zdražení. A to je přeci DOBRÉ, ne? ;) :D

Mc Merkurion

… kdyby to lidi mysleli s ekologií vážně, zruší bratné láhve, který jezděj zbytečně přes půl republiky, a nebudou vymejšlet vratné PETky
..
… napadlo někoho, že je daleko jednoduší ji recyklovat, než vozit zase zpět a tam vymejvat ??? … nejsem chemik, ale co asi s PETkou provede louh a vřelá voda, čímž se většinou sklo vymejvá … to nám nějak ti rádoby ochránci planety zapoměli říct …