Kepler

Myslíte, že ty stromky přežijí a bude to mít nějaký měřitelný efekt?

Rád bych věřil tomu, že ano. U nás nejsme schopni řešit kůrovce, tak se snad nebudeme učit u černoušků…

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/5119­00-etiopie-prikladem-za-jediny-den-tam-dokazali-vysadit-353-milionu-stromu.html

Odpovědi
aliendrone

Některé ano. Asi tak 25, možná trochu víc. ;) :D :D

Pepa25

Myslím, že není žádný relevantní důvod, aby nepřežily. Efekt bude záviset hlavně na tom, jaké stromky a kde vysázeli. Předpokládám, že šlo hlavně o místa ohrožená erozí nebo rozšiřováním pouště, kde mohou mít stromy velmi pozitivní dopad.
P.S. Není pravda, že „nejsme schopni řešit kůrovce“.