autacek

Myslíte, že teď půjde Kč vůči EUR i USD nahoru, nebo dolů?

Přece jenom se dá očekávat, že český průmysl i ekonomika obecně by mohla potýkat s výpadkem partnera se 100 miliardovým odbytem.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že spíše dolů

Další odpovědi
Pepa25

Zahraniční obchod nemá přímý vliv na kurz. Mimochodem Rusko je podle vellikosti vývozu až 12. země v pořadí, třeba za Maďarskem nebo Španělskem

Zdroj: https://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1097181328-udalosti/221411000­100419/obsah/834478-obchodni-vztahy-s-ruskem

Rokio

Nevím. Nemám věšteckou kouli. Zeptej se finančního analytika.

Arne1

Momentálně koruna vůči EUR roste, momentálně (tj 21.4. 22:02) bych za 1€ zaplatil 25.906, což je velmi zajímavý kurz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Arne, taky záleží jak kde… Každá banka má taky svoje kurzy. Já platil zrovna včera v eurech, objednávka z Litvy. Kurz skoro 27 Kč.
Ale zajímavý kurz mi to nepřipadá, snad roky je kurz od 24 do 27 Kč. Obvykle asi kolem těch 26. Někdy se trochu zvedne, jindy trochu klesne. Ale drží se přibližně stejná hodnota.

Arne1

A jasně, před kovidem se to blížilo ke 24, ale to je momentálně utopie.

Arne1

Měl jsi platit přes TransferWise https://wise.com/in­vite/u/jirk – normální banky mají převody horší. Ale kurz beru podle Revolut, tam i vidím časový graf a hodnota pod 26 je v současnosti ještě vzácná.