Mirrorwoman

Myslíte že si v knížce můžu vymyslet nějaké vlastní města?

Do mého příběhu potřebuju město ve kterém by se to odehrávalo, ale žádné nemůžu najít. Myslíte, že si ho můžu vymyslet?
Doplňuji:
Bude to v Americe, asi ve státě Louisiana.

Nejlepší odpověď
elektrikář

V knížkách se meze fantaziji nekladou, viz ocelové mněsto. A dalš scifi.

Další odpovědi
hanny 2

Všechny jména /i lidí/jsou v knihách fiktivní,aby si je někdo s něčím /s někým/ nespojoval.Takže si je klidně vymysli!

anonym

Samozřejmě,Ko­courkov je také smyšlené město a jak se ujalo!

Salvaje

V knize můžete všechno. Jen bych možná zvážila, jaký to má být žánr, jak moc realistický je děj… Jestli to má být příběh „ze života“ a děj a všechno bude hodně reálné, možná by smyšlené město vyznělo divně. Tedy pokud má být v ČR. Pokud to má být někde daleko v cizině, tak je to asi jedno. Tam bych dala pozor aspoň na to, aby název odpovídal tamnímu jazyku. Nebo se aspoň přibližoval.
Naopak pokud píšete sci-fi, něco z budoucnosti nebo pohádku nebo něco, kde je smyšleno mnohem víc, než jen jména postav, tak tam se fantazii meze opravdu nekladou :)

Drap

Určitě, i skutečná města uvedené v knihách se často liší od reality.

kamcaF120

Určitě ano, Gotham City taky neexistuje a jak se to uchytilo :)

tuCZek

pokud vím ani „Bradavice“ neexistujou :)

reflexman

Ano.