pája139

Myslíte že se v ČR zase koně vrátí do lesa?

Doplňuji:
A myslíte že do volné přírody, jako divocí koně, nebo by je lidi začali krást a zabíjet?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, až na výjimečné případy, jejich provoz je příliš drahý (vůči výkonům).
Tedy – pokud myslíš ´pracovní koně´.
😉
Pokud máš na mysli koně volně žijící – nežijí v lesích (a u nás pro ně, bohužel, není prostor).

Další odpovědi
Pepa25

V nepřístupných místech jsou nahrazeni motorovými koňmi (viz google „motorový kůň“), živí se používají jen výjimečně (ale vím o nějakých případech) a tak to také IMHO zůstane. Kde se dostane běžná lesní mechanizace, není vůbec o čem mluvit, ta je daleko efektivnější.
Doplňuji:
🙂 Víš jaký je přírodní biotop divokých koní? Stepi, kde se mohou pást! Co by proboha dělali v lese?! V našich lesích nikdy divocí koně nežili!

beer

Do volné přírody se u nás divocí koně vrátit nemohou – nikdy tady totiž nežili ))
Pracovní koně se ale u nás používají v lesních stále.

suaeda

Něvěřím, že se tažní koně (chladnokrevníci) vrátí ve velkém na práci v lesa. Pro velké majitele lesů je dnes snažší, ale hlavně levnější pořídit si mechanizaci i za cenu toho, že lesní cesty po vytěžení vypadají jako tankodrom.
Ano, jezdecké koně (teplokrevníci a plnokrevníci) se začínají hodně chovat a v lesích vidíte hodně jezdců na koních.

anonym

Nevím jak je to jinde, ale tady na vesnici žije už několik desítek let rodina, kde pán ještě za komunistů stahoval s koněm dřevo v lese a nyní to po něm převzal syn (tedy ještě po revoluci jezdili spolu se dvěma koňmi, dnes už jezdí syn jen s jedním).Dříve stahovali tady kolem (asi v okruhu 10 km) dneska má terenní auto s přívěsem na koně a jezdí někam i na několik dní.

mosoj

Nebudou se mít kam vrátit.

MK44

Jako divoká zvířata se koně do lesa nemůžou vrátit – nejsou to lesní, nýbrž stepní zvířata. Spásají trávu. A vemte si, že každá louka u nás někomu patří …

A jako pracovní síla? No, uvidíme, až nám Putin přivře kohouty, muslimové zdraží ropu nebo až vůbec ropa dojde – jestli ještě nějací koně budou. Myslím zdraví, nikoli přešlechtění, schopní tahu.

Stingo

Víš, co říkal Albert Einstein: „Nevím, jakými zbraněmi se bude bojovat ve třetí světové válce. Vím však, že ve čtvrté to budou opět klacky a kameny.“

Myslím tedy, že koně se vrátí nejenom do lesa.

honza19hk

Zaprvé koně v lesích nežijí.Co by tam asi jedli? šišky?

Pro práci v lese se dnes už moc nevyužívají,ikdyž někde stále ano.
Některé lesy nejsou přístupné pro těžkou techniku a ne vždy jde použít naviják s dlouhým lanem.

Přiznám se, že ikdyž vlastním techniku na vytahování dřeva z lesa kterou nemá žádná lesní firma v ČR, stále máme 2 tažný koně,protože máme hafo lesů a některý lesy třeba na šumavě nejsou přístupný ani s VT55 a navíc koně něnadělají takové díry jako pásák. Ikdyž výkonově se to nedá vůbec srovnávat.