magda11

Myslíte že se stýská morčeti po maminse?

Dobrý den mám morče kluka 27.10 2013 a když si ho vezmu tak se na mě usadí a za nějakou dobu začne pištět a diva je naněco smutnýma očima.koupili jsme ho 16.3 na fauna trzích ostrava (černá louka) předem děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
anonym

Mláďata morčat se rodí osrstěná a samostatná (dokonce i oči se jim otevírají už
v děloze matky 14 dní před porodem) a běžně se prodávají ve věku 3–5 týdnů. Vzhledem k tomu, že tvoje morčátko bylo ve věku cca 4 měsíce když jste ho koupili, tak se mu po matce rozhodně nestýská.
Morčata mají širokou škálu zvuků, kterými komunikují. Tvoje morčátko si s tebou prostě jen chce „povídat“, smutné ti jen připadá. Jestli se o něj dobře staráš, nemá důvod ke stesku. Rozhodně ne ke stesku po matce. Na netu je hodně zajímavého čtení o morčatech, tak si něco přečti, určitě se ti to neztratí.
http://www.zvi­ratkodoma.cz/mor­cata/rozmnozo­vani-morcat
Doplňuji:
Morčátka jsou velmi společenská zvířátka, chovají se i ve velkých skupinách. To tvoje potřebovalo nějakého kamaráda a společníka. Samotnému je mu smutno, nemůžeš mu nahradit celodenní přítomnost jiného morčete.

Další odpovědi
Nely.P

No a nepřemýšlela jsi o tom že by jsi mu pořídila kamaráda ?
Jak už je tady psáno morče je společenské zvíře 🙂