annas

Myslíte, že se setkáváme více s lidmi železné vůle, ocelových nervů, zlatého srdce než s otrlými s „pružným“ svědomím?

  1. Je železná vůle základem úspěchu?
  2. Nevyžadují ocelové nervy velkou trpělivost a odvahu?
  3. Ti, kdo mají zlaté srdce, jsou přínosem pro ostatní a přinášejí jim lásku, světlo svou velkodušností atd. na rozdíl od těch, kteří mnohým ubližují, protože sami mají srdce z ledu, snad je očarovala ledová královna?
  4. Nemají někteří politici pružné svědomí? Ronald Reagan prohlásil: Má se za to, že politika je druhé nejstarší řemeslo. Musím ale říct, že mi až příliš připomíná to nejstarší."

https://citaty­.net/citaty/281402-ronald-reagan-ma-se-za-to-ze-politika-je-druhe-nejstarsi-remesl/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/04/12/20/04/he­art-719402_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nikdy jsem nepotkal človka, o kterém bych mohl prohásit, že disponuje VŠEMI těmito atributy > železné vůle, ocelových nervů, zlatého srdce! Těch druhých je naopak víc než dost. ;) :D :D

  1. Ne, ale pokud ji někdo má, je to ROZHODNĚ výhoda. (někdy se „daří samo od sebe“.
  2. Ano a nejen to.
  3. Jde o tvrzení? Nechápu na co se ptáte. ;) :)
  4. Mluvit o svědomí v souvislosti s politiky mi přijde přinejmenším diskutabilní. Dávno ho vyměnili za preference a hlasy. :)

Další odpovědi
Kepler

Opět odpovím jen na tu hlavní otázku. Těch otrlých lidí s pružným, nebo taky ohebným a tvárným svědomím je nepochybně více. Záleží jen na tom, jak velké ambice mají a jak daleko jsou ochotní dojít, podle hesla „účel světí prostředky“. R.R. měl pravdu, řekl to výstižně..

Drap

Těžko říct, zřejmě záleží na tom, v jaké společnosti se pohybujeme a s jakými lidmi se stýkáme.Rád věřím tomu, že vyhrává první kategorie. Před nedávnem jsem se setkal s touto slečnou, myslím, že z ní železná vůle přímo čiší, stejně jako pokora.
https://dvojka­.rozhlas.cz/za-pet-mesicu-presla-z-mexika-do-kanady-vyhodila-jsem-rasenku-a-zdalo-se-mi-o-7638849?fbcli­d=IwAR28MKGAq­xgzyBlarOrW9a­JolU14wtlvbKe3­ZCzb7S7L1RJRVh-I7g7f02s

  1. myslím, že je to základní předpoklad.
  2. určitě a i tak se nemusí vždy zadařit
  3. Ti první jsou jistě obrovským přínosem pro všechny. Já tomu říkám, že mají velké srdce. Je radost se s takovými lidmi setkat. Člověka to obohatí a je to přímo povznášející. A jsou takoví lide i mezi mladými a i dětmi.
  4. Bohužel asi to tak skutečně je.

zjentek

Je pekelně těžké odpovědět na otázku, kdo se s kým setkává. Nemyslím si nic, nesetkávám se s nikým. UŽ JSEM SE SETKAL SE VŠEMI! Tenhle postoj mi vyhovuje. Připomíná mně filozofii rozumného alkoholika, který se k životu postavil stylem: „děkuji, nedám si, už jsem vypil všechno“. A není pro něj nikterak důležité, v které fázi života to udělal. Nakonec stejně co nezabije, to posílí.

K podotázkám nic nemám. Nevím, co je úspěch a jak se měří. Možná je to dáno tím, že jsem potkal „už všechny“. A ocelové nervy? Průběhem řivota začínám chápat, že vyžadují vynikající psychickou a fyzickou kondici. Bez ní žádné podobné nervy neexistují. ;)