Avatar uživatele
annas

Myslíte, že se setkáváme více s lidmi železné vůle, ocelových nervů, zlatého srdce než s otrlými s „pružným“ svědomím?

  1. Je železná vůle základem úspěchu?
  2. Nevyžadují ocelové nervy velkou trpělivost a odvahu?
  3. Ti, kdo mají zlaté srdce, jsou přínosem pro ostatní a přinášejí jim lásku, světlo svou velkodušností atd. na rozdíl od těch, kteří mnohým ubližují, protože sami mají srdce z ledu, snad je očarovala ledová královna?
  4. Nemají někteří politici pružné svědomí? Ronald Reagan prohlásil: Má se za to, že politika je druhé nejstarší řemeslo. Musím ale říct, že mi až příliš připomíná to nejstarší."

https://citaty­.net/citaty/281402-ronald-reagan-ma-se-za-to-ze-politika-je-druhe-nejstarsi-remesl/


Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/04/12/20/04/he­art-719402_960_720.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, independent, aliendrone, Annemone před 2006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nikdy jsem nepotkal človka, o kterém bych mohl prohásit, že disponuje VŠEMI těmito atributy > železné vůle, ocelových nervů, zlatého srdce! Těch druhých je naopak víc než dost. ;) :D :D

  1. Ne, ale pokud ji někdo má, je to ROZHODNĚ výhoda. (někdy se „daří samo od sebe“.
  2. Ano a nejen to.
  3. Jde o tvrzení? Nechápu na co se ptáte. ;) :)
  4. Mluvit o svědomí v souvislosti s politiky mi přijde přinejmenším diskutabilní. Dávno ho vyměnili za preference a hlasy. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Opět odpovím jen na tu hlavní otázku. Těch otrlých lidí s pružným, nebo taky ohebným a tvárným svědomím je nepochybně více. Záleží jen na tom, jak velké ambice mají a jak daleko jsou ochotní dojít, podle hesla „účel světí prostředky“. R.R. měl pravdu, řekl to výstižně..

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Těžko říct, zřejmě záleží na tom, v jaké společnosti se pohybujeme a s jakými lidmi se stýkáme.Rád věřím tomu, že vyhrává první kategorie. Před nedávnem jsem se setkal s touto slečnou, myslím, že z ní železná vůle přímo čiší, stejně jako pokora.
https://dvojka­.rozhlas.cz/za-pet-mesicu-presla-z-mexika-do-kanady-vyhodila-jsem-rasenku-a-zdalo-se-mi-o-7638849?fbcli­d=IwAR28MKGAq­xgzyBlarOrW9a­JolU14wtlvbKe3­ZCzb7S7L1RJRVh-I7g7f02s

  1. myslím, že je to základní předpoklad.
  2. určitě a i tak se nemusí vždy zadařit
  3. Ti první jsou jistě obrovským přínosem pro všechny. Já tomu říkám, že mají velké srdce. Je radost se s takovými lidmi setkat. Člověka to obohatí a je to přímo povznášející. A jsou takoví lide i mezi mladými a i dětmi.
  4. Bohužel asi to tak skutečně je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Je pekelně těžké odpovědět na otázku, kdo se s kým setkává. Nemyslím si nic, nesetkávám se s nikým. UŽ JSEM SE SETKAL SE VŠEMI! Tenhle postoj mi vyhovuje. Připomíná mně filozofii rozumného alkoholika, který se k životu postavil stylem: „děkuji, nedám si, už jsem vypil všechno“. A není pro něj nikterak důležité, v které fázi života to udělal. Nakonec stejně co nezabije, to posílí.

K podotázkám nic nemám. Nevím, co je úspěch a jak se měří. Možná je to dáno tím, že jsem potkal „už všechny“. A ocelové nervy? Průběhem řivota začínám chápat, že vyžadují vynikající psychickou a fyzickou kondici. Bez ní žádné podobné nervy neexistují. ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek