Kelt

Myslíte, že se oslavy osvobození budou pořádat i za 30 a více let?

Dnes slavíme Den vítězství, ale mnozí pamatují, že se tento den slavil 9.května. Válka skončila před 72 lety a mnozí žijící účastníci mají minimálně 90 let. Myslíte, že se tento den bude slavit i za 20 a více let, kdy se už mnoho účastníků nebude moci účastnit z nejrůznějších důvodů, pokud budou ještě žít? Většina obyvatelstva bude z období narozených po této válce a bude ubývat živých účastníků. Jaký máte názor? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Oslavy se mohou pořádat i bez přímých účastníků. Za třicet let může být i další válka, pokud ne, tak už budeme při oslavách zmiňovat pouze osvoboditele z USA. Možná se to bude tak i učit v dějepise. Nelze to brát na lehkou váhu, přece jenom dva Američané zemřeli při osvobozování našeho území.

Další odpovědi
Emefej

Vznik samostatného Československa se také slaví a přímých pamětníků asi už moc není.

Kepler

Určitě, budou to výročí osvobození Čínskou lidovou armádou – 自由国家

Kryšpín

Za třicet let se bude slavit vítězství v demokratických volbách firmou Ano a nastolení blahobytu v Česku