tony2412

Myslíte, že se někdy ve vesmíru setkají dvě civilizace nebo už se někdy setkaly?

Je totiž možné, že žádná civilizace nikdy nebude schopna vyvinout nějakou technologii, která by jim umožnila překonat ty obrovské vzdáleno,sti v rozumném čase, jestli nějaká vyspělá civilizace ve vesmíru existuje tak možná neexistuje žádná možnost a nikdy ani třeba existovat nebude jak ty obrovské vzdálenosti překonat, nevěřím na žádné fantas magorie jako např. „Hvězdná brána" a podobné blbosti! Vždyť ani rychlost světla není pro cestování vesmírem dostatečná. Co si o tom myslíte?

Odpovědi
hapiky

To, že nás už některé civilizace v minulosti navštívily, či někteří žijí mezi námi je víc než pravděpodobné. Otázka je jen jestli a jak nás ovliňují. Je známo, že myšlení lidí (mozek) lze snadno ovlivňovat (podsouivat, dělat rozhodnutí) aniž by si to dotyčný uvědomoval. Někteří tvrdí, že ty největší myšlenky a vynálezy jsou vnuknuty „jinou mocí“.
Naši Zemi měli navštívit minimálně čtyři mimozemské civilizace (Mimoni) a pouze jedna je takříkajíc zoodpovědná. Zřejmě existuje nějaký nepřekročitelný zákon, proč se nesmějí oficiálně představit, budou moci to udělat až tehdy, když nám bude hrozit sebezničení. Jestli to budou Mimoni nebo Ježíš, na to jsem hodně zvědavý. Já věřím, že to bude Ježíš, protože věřím v Boha.
Jen o těch technologiích podotýkám, že ještě před nedávnem by nikdo nevěřil, že lidé vstoupí na Měsíc, nebo se budou moci lidé dorozumívat odkudkoliv kamkoliv apod. Něco jako Červí díry musí existovat, už jen proto, že náš tak převeliký vesmír by jinak neměl žádný smysl.

Arne1

To, co píšeš, je podle dnešních znalostí oficielní vědy. Nikde ale není psáno, že to jsou znalosti konečné.

klumprt

Myslím, že se dvě civilizace vůbec nemusí setkat. Dokonce se ani nemusí nikdy o sobě dozvědět. A ano, myslím, že tady mimozemšťané nikdy nebyli.

Edison

Už jsem to psal několikrát. Inteligentní mimozemské civilizace existují. A nejen to. Navštěvují se, žijí spolu. A vůbec.. „marťani“ jsou přímo tady na zemi!!! Můj šéf je marťan a ředitel taky. Jsou převlečeni za naše dodavatele a zákazníky. Je to jasný. Takový bláboly člověk vymyslet nemůže.

autacek

Jasně, muži jsou z Marsu a ženy z Venuše.

da ny

https://www.sto­plusjednicka.cz/as­tronaut-z-apolla-14-tvrdi-ze-mimozemstane-zabranili-jaderne-valce-na-zemi
https://www.an­tikvariat-karlovyvary.cz/kni­hy/sci-fi-fantasy/rasa-genesis-nase-mimozemska-dna-a-skutecny-puvod-druhu-765/
https://enigma­plus.cz/byvaly-vedec-z-nasa-tvrdi-ze-mimozemstane-jsou-skutecni/
Mimozemšˇané několikrát navštívili Zemi.
Žijí mezi námi.
https://www.e­nergiezivota.com/co-za-cim-je/krevni-skupina-rh-a-nase-mimozemska-dna/
https://www.su­enee.cz/vedci-nasli-mimozemske-geny-v-lidske-dna/
https://vat.prav­da.sk/clovek/cla­nok/295447-mimozemska-dna-by-sa-dala-vytvorit-na-zemi/
Někdy jsme (lidé) prostě mimo :D

Dochy

Pokud budeme brát za pravděpodobné, že dvě civilizace někde ve vesmíru vznikly blízko sebe, pak je myslím i pravděpodobné, že se někdy někde potkají či potkaly. S nám známou technikou není příliš pravděpodobné že by se navštěvovaly z důvodu vypití odpolední kávy, ale třeba občasné delegace na výměnném pobytu smysl dávat můžou.

Mc Merkurion

… všechno je možné, nelze posuzovat podle nás, je velmi sebevědomé si myslet, že jsme ve vesmíru jediní a nejvyspělejší …
… takže ano, myslím si že je možné, že se nejen dvě, ale i více civilizací setkalo, setkává, či setká, tak jako je klidně možné, že jsme byli, jsme a budeme jediní …