Kepler

Myslíte, že se našemu premiérovi podaří ve Washingtonu něco pozitivně vyjednat?

Třeba otázku dovozních cel na auta? Pokud by se cla zavedla, znamenalo by to pro ČR značné ztráty a možná i konec hospodářského růstu. Umí Babiš vůbec anglicky?

Nejlepší odpověď
Edison

Babiš obchodoval v Africe s fosfáty. Sháněl peníze ve světě pro ČSSD. Už tam lze pozorovat počátky jeho politických ambicí ovládat stát. Zkrátka… mluví Slovensky, česky, anglicky, rusky a francouzsky. A nedivil bych se, kdyby v zásadě neměl problém do jisté míry ovládat i jiné jazyky, jako němčinu, italštinu…

A co vyjedná? NIC! Na to je příliš malý pán. Možná můžou jeho jednání někam MÍRNĚ posunout Trumpetistovo pohled na Evropu.

Další odpovědi
ivzez

Vyjednat? Ne, nepodaří.
Ale tady se mu podaří to jednání vydávat za pozitivní.
_______

Doplňuji:

Nevím, co je na tom pravdy, ale myslím, že za přečtení nic nedáte:
https://forum24­.cz/dokument-takhle-doopravdy-vypadala-tiskova-konference-trumpa-s-babisem/

zjentek

Ne že bych se nezabýval nepostatnými věcmi, hraň Bůch, nicméně poslední dny chodím hodně do přírody a tam je vidět, že ona velmi strádá.Vyloženě se proti nám bouří. A v tomto kontextu nevyjedná premiér NIC. Čili definuj slovo pozitivně v kontextu s otázkou, ať se jako lidstvo taky někam posuneme.

autacek

Já myslím, že podepsal spolupráci.

aliendrone

Ono se to snad někdy prezentuje JINAK, než že došlo k „pozitivní shodě“, „pokroku v blablabla“ či cokoliv jiného? ;) :D :D

Ve vztahu supervelmoc – bezmoc je to vždycky stejné a je fuk, kam „jezdíš pro držkovou“, jestli do Moskvy nebo do Washingtonu. ;) :)

BTW – nikomu nepřijde DIVNÉ, že si to předseda vlády namíří hned z první do centrály zpravodajské služby cizí země? Bože – chápu, že 5G a Huawei je „velké sousto“, ale že jde až o TAK velký a především horký průšvih jsem netušil. (V dlouhodobé perspektivě ovšem chápu, že USA si nemůžou nechat uniknout kontrolu nad šířením informací byť i u tak bezvýznamné země, jakou je ČR.)

anonym

Samozřejmě ne, ta návštěva tento cíl ani nemá. Jde jen o takovou neformální reprezentační návštěvu při které se ti dva jen navzájem ujistí, že si projevují natolik respektu aby spolu uměli jednat kdyby to snad někdy bylo třeba … což v případě USA-ČR samzořejmě sotva kdy bude, ČR má jako vyjednávací strana pro USA nějakou váhu pouze pokud je součástí NATO, EU nebo jiného významnějšího celku a USA pak logicky jedná s těmito celky nikoliv s ČR.

marci1

Obávám se, že ne. Babiš si myslí, že se jako dva obchodníci dohodnou, ale Trump by jistě raději jednal s Německem a Francií. Babiš angličtinu ovládá. 🙂
Ale je fajn, že k takové schůzce došlo. Třeba pohled na jejich manželky je hezký. 🙂

zett

Ano, Babiš umí mluvit anglicky. Vždyť si koneckonců můžeš pustit živé vysílání z Bílého domu které za pár minut začne ;) A koneckonců Trump měl manželku z ČR třeba ho naučila mluvit česky :D

elkon

Kdybys měl zájem o dění v naší zemi, tak by ses tak blbě neptal. Premier Babiš mluví třemi jazyky, francouzsky, anglicky a rusky.

Kryšpín

Dva miliardáři si nejlépe budou rozumět, ale možná má v tom prsty nájemce Hradu, který jezdí do Číny a Ruska pro změnu A. Babiš bude jezdit na západ, ještě více to roztrojí národ.

Edison

Elkone, mluví pěti jazyky. Ještě česky a slovensky. Ale to jen na okraj.

dudu

Eventuální přínosy celé šarády ukáže čas, avšak už nyní může Babiš začít zužitkovávat nárůst prestiže své osoby i vykonávané pozice. Stane se tak hlavně ve vztahu k evropským činitelům, ale v kydání hnoje na něj se budou muset umírnit hlavně představitelé opozice, kteří právě polykají hodně hořkou pilulku.

zjentek

Tohle je pičovina. Je důležité, kým člověk je a ne to, s kým se za život setkal! Dudu, zase jsi mě zklamal úvahami.

dudu

Milej zlatej. Ty víš houby co kocór zahrabává do plev.