Rokio

Myslíte, že se moje bývalá učitelka účetnictví rozhodla správně, že mě nechala projít?

Díky ní jsem byl připuštěn k maturitě a na maturitním vysvědčení jsem měl trojku z účetnictví. Předvedl jsem tedy, že učivo týkající se tohoto předmětu jsem ovládl na dobré úrovni.

Jak to vidíte vy?

Zde uvádím pár podkladů pro váš názor:

  • velký kontrast známek z UCE na vysvědčení
  • jednička ze základů UCE
  • dočasná ztráta paměti během učení na OA týkající se tohoto předmětu
  • dělání chyb z nepozornosti v UCE
  • neschopnost všimnout si detailu (Tvrdí můj kamarád ze školky.)

Odpovědi
Drap

Nemysslím, je to její věc. Možná, že ji to dnes už mrzí.

ivzez

Rokio, pochop už konečně,
že nikdo nemá právo někoho jiného soudit.

V tomto případě by navíc bylo potřeba znát i její názor.
Z toho, co jsi napsal, je zřejmé jenom to, jak se rozhodla.
Usoudit lze jen to, že k tomu měla svůj důvod.

autacek

Obecně si myslím, že to, co je na maturitním vysvědčení v naprosté většině případů nevypovídá nic o tom, jestli je člověk v praxi použitelný a již vůbec ne v daném oboru. Na střední škole se učí pouze základy, kdy až další studium, nebo případná praxe dotvoří finálního člověka. Asi nemělo smysl nechat tě rupnout, mohla ne nemusela ti sednou otázka, atd.

Pro odbornější praxi (neschopnost všimnou si detailu, špatná paměť co kdy bylo) jsi asi nepoužitelný, ale když se ti vysvětlí, co se po tobě chce, tak třeba jednodušší účetní práce, typu,co by zvládla cvičená opice, bez problémů zvládneš, teda kdyby ses chtěl v tomto oboru opravdu živit.

ivzez

Vzpomněla jsem si na jednu žačku, z níž jsme všichni byli „nešťastní“.
Na konci jednoho školního roku měla dostat tři nedostatečné.
Když jsme si představili, že by měla být ve škole o rok déle, radši jsme se dohodli, kdo ji ještě jednou přezkouší a dá jí dostatečnou → pustí ji tak k opravným zkouškám.
Jinak by musela rovnou požádat o povolení opakování ročníku…

ivzez

PS:
Nevšímat si detailů, ignorovat rady, o které si tu opakovaně říkáš,
obtěžovat jiné a porušování pravidel je tvoje „specialita“.

Rokio

ivzez: Ó, děkuji. Dělám, co můžu.

ivzez

Rádo se stalo. (((–: