Alesh

Myslíte, že se i v Česku bude stavět plot proti uprchlíkům?

Zkrátka, že ta migrační krize bude dále eskalovat, že dojde na plot i na našich hranicích?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Uvažovali o tom: „Česko se takto připravuje na možnost, že by Rakousko o víkendu uzavřelo své hranice poté, co Maďarsko dostavělo svůj hraniční plot.“
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/poli­ciste-hlidaji-prechody-s-rakouskem-d96-/domaci.aspx?c=A151010­_091155_domaci_pku

Další odpovědi
dejavu

Tomu se zřejmě nelze vyhnout, bohužel. Je otázkou času, než Německo zavře hranice a pak by se migranti zdržovali u nás v České kotlině na hranicích, odkud by se snažili ilegálně se tam vrátit a další by pronikali skrz Rakousko. Je chybou, že s jeho stavbou už se dávno nezačalo a zatím se o něm ani veřejně nehovořilo, že by byl v plánu (hraniční kontroly s jedním vojákem na 1/2 km, který nemá ani žádné pravomoce někoho zadržovat nebo střílet, jsou jen šidítkem na lidi a naprosto k ničemu), ale je otázkou, jestli by nějaká kola drátu jako v Maďarsku pomohla. Pořádná hranice, jako tu byla dřív, měla z obou stran široké přístupové zóny a několikrát jištěnou ochranu plotu.
Považuji za nesmyslné a účelové tvrzení některých neziskovek a promigračních politiků, že plot migraci nezastaví. Stačí se podívat na výtečně opevněné ploty arabských států Blízkoho východu, které dobře fungují, viz http://techne­t.idnes.cz/uprchli­ci-zed-zdi-hranice-opevneni-izrael-egypt-madarsko-jemen-pv0-/vojenstvi.as­px?c=A150811_145430_vo­jenstvi_kuz