Dr. Darko

Myslíte, že se dožijeme kolonizace Marsu?

Odpovědi
ekonomik

Myslím si, že se toho nedožijí ani naše děti a taky si myslím, že Mars není vhodná planeta pro nás

anonym

Ona kolonizace vlastně už probíhá, jen se studuje, jakým způsobem dosáhnout většího kontaktu. Myslím, že to bude trvat.

Drap

Nevím jak ty, ale já se toho určitě nedožiji

Nandi

Nevím,to nemůže nikdo vědět.Teď ty ,,přípravy´´na kolonizaci Marsu asi zbrzdil/zbrzdí koronavirus.Posílám odkaz na podobnou otázku z archivu.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-se-dnesni-tricatnici-doziji-kolonizace-marsu

anonym

To vlastně záleží jen na tom zda se nám na Marsu podaří vůbec najít něco, co by nás tam lákalo. V této chvíli je to tajuplnost Marsu a obecná nejistota nad (ne)přítomností života na něm. Pokud se časem ukáže, že tam život není nikde a planeta je prakticky sterilní, což by mohly prokázat budoucí robotické mise s pokročilou „průzkumnickou A.I.“ třeba už tam lidé ani žádnou kolonii chtít nebudou. Protože to co tam teď dobrodruhy láká je právě ta nejistota, zda Mars přeci jen není v nějakém ohledu mnohem víc, než za co jej teď máme. Jakmile robotické mise postupně objasní záhady, pomine vlastně pro většinu lidí i důvod tuto nehostinnou planetu dlouhodobě kolonizovat a zaměříme se na jiná místa slunešní soustavy, třeba některý z bezpočtů nadějných měsíců (enceladus, europa, kdo ví co potáhne za 50 let …).

anonym

Jistě, ale nejspíš ne lidmi – to potrvá dlouho a možná k tomu nikdy nenajdeme ekonomický smysl, který by to motivoval. Tipnul bych si, že prvními kolonisty na Marsu budou a možná už jsou všemožné bakterie v útrobách autonomních kosmických sond 🙂