myslíte že se dá věřit že je opravdu takový jak se uvádí?nebo je to jen nalákání zákazníků?máte někdo zkušenost?

http://www.le­karna.cz/pini-sibirica-jedlovy-olej-50ml/

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nemám s ním zkušenost. Určitě to ale zdravé bude , když jsem byla malá chodili jsme do lesa trhat mladé výhonky smrku a ty maminka nakládala do sklenic prosypávala cukrem a za čas /už nevím za jak dlouho / jsme vylouhovanou "medicínu užívali

Další odpovědi
Miroslavst

Zkusil bych to. V případě, že by o výrobku lhali, jednalo by se o klamání spotřebitele a to by mohl být důvod k reklamaci.

jendahun

Už ten název je podezřelý – pini Siberica a jedná se o jedli bělokorou.Pinus je latinsky borovice,jedle bělokorá je abies alba,pokud si ještě pamatuji.Fytoncidní-to znamená protivirové a protibakteriální účinky mají všechny pryskyřice,bo­rovice,jedle,mod­řínu i smrku.Tyto látky jsou taky obsažené v cibuli,česne­ku,z bylin v mateřidoušce,tře­zalce,heřmánku a pod..Terpentýn a ty ostatní silice jsou asi jen v těch pryskyřicích.Určitě to neuškodí,ale máme spoustu našich kvalitních bylin a léčiv.

Radak

Dočetla jsem se, že jedlový olej se používal v léčitelství – cituji: „Jedlové dřevo je zbarveno žlutobíle, někdy s mírným růžovým odstínem, nemá jádro. Používá se ve stavebnictví, uplatnění najde v tesařském a řezbářském oboru a při výrobě hudebních nástrojů. Jedlový olej má antiseptické účinky a je využíván v léčitelství.“ Zdroj: http://www.me­zistromy.cz/cz/les/r­ostliny-v-lese/jehlicnate-stromy/jedle-belokora
Obchodní název výrobku může pocházet od jedné z účinných látek – cituji z vašeho zdroje: „A-pinen uvolňuje dýchací cesty a podporuje vykašlávání.“

anonym

Hanulko a vzpoměla by sis ještě na recept jak jste to dělali?