Dža-Dža

Myslíte, že se bude chtít vrátit?

Zdravím. Přítel se se mnou rozešel. Oba jsme byli ve vztahu spokojení, nehádali jsme se, rozuměli si… Sice už vyprchalo takové to počáteční zamilování, ale byli jsme spolu spokojení a měli se rádi. Pak jsem udělala chybu, které hodně lituji. Šla jsem si sednout na víno s jeho kamarádem, kterému dlouho sliboval, že ho se mnou seznámí. Šla jsem s ním s vědomím, že pak za náma přítel přijde (nebral mi telefon, tak jsme mu zavolali pak, když už jsme seděli). Tak tedy za námi přišel, ale cítila jsem z něho, že mu něco vadí. Druhý den se se mnou sešel a chtěl to vysvětlit. Řekla jsem mu, že jsem to nemyslela nijak zle a že jsem počítala i s ním, že za náma dorazí, jelikož jsme byli domluvení, že něco podniknem. Hodně se kvůli tomu naštval a ve výbuchu se se mnou rozešel. Že prý je ten jeho „kamarád“ debil a neměla jsem s ním nikam vůbec chodit. Za dvě hodiny mi volal, jestli se nesejdem. Tak jsme šli a řekl mi, že udělal chybu a chce se vrátit. Protože ho miluji, tak jsme se dali zare dohromady. Další den se sešel s tím jeho „kamarádem“, aby si to s ním vyříkal. Ten mu ale napovídal, že jsem přítele pomlouvala (v životě bych si to nedovolila) a on mu to asi uvěřil a dotklo se ho to, protože jsem se od přítele dozvěděla, že potřebuje aspoň týden pauzu úplně bez kontaktu, aby si utřídil myšlenky a zjistil, jak moc mu budu chybět. Já jsem na to přistoupila s tím, že takové to ,,nebudu ti týden psát a všímat si tě, abych zjistil, jestli mi chybíš", neberu. Že to musí snad vědět teď a nějaký týden tomu nepomůže, že mě akorát bude trápit čekáním, co z něho nakonec vyleze. Tak mi řekl, že trápit mě nechce a tak už to rovnou ukončí, abych měla jasno. S tím, že budeme normálně kamarádi, můžem si kdykoli napsat, někam zajít, že jsme tady jeden pro druhého a jestli spolu máme být, tak spolu prostě jednou zase budem a nějak se to vyvrbí a možná zase přeskočí jiskra. Mně ale pořád přijde, že mě jako kamarádku nebude schopný brát a po nějaké době se bude chtít vrátit. Píšem si dokonce i na dobrou noc, normálně se bavíme… Myslíte si, že je to jen výbuch a dojde mu, že udělal chybu a my se rozešli úplně zbytečně? Sám mi řekl, že mu budou chybět moje masáže, snídaně.. Nevím, jak se chovat. Mám v plánu mu teď nepsat a počkat až vychladne a možná mu začnu chybět a své rozhodnutí přehodnotí. Ví, že se mi může kdykoli ozvat a sejít se.. Kdsž jsme spolu ještě byli, slíbil mi, že mě příští rok naučí lyžovat a podíváme se do Paříže. Po rozchodu mi napsal, že ať počítám s tím, že lyžovat mě naučí on a Paříž taky bude. Jsem z toho zmatená a smutná. Moc pro mě znamená a já si už nějak nedojážu život bez něj představit… Mám strach, že zůstaneme jen kamarádi a bude mu to takhle vyhovovat více..

Viz otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-resili-tuhle-situaci-myslite-ze-se-vubec-vyresit-da

Nezakládejte novou otázku.

Nejlepší odpověď
iceT

Ako prepáč, asi jsem staromódní, ale proč chodíš na víno s kamarády svého přítele bez přítele, i kdyby měl přítel později dorazit? Tos asi cítila dobře, že mu něco vadí, když tam pak za vámi dorazil. Jak by ses cítila ty, kdyby on šel na víno s tvou kamarádkou, se kterou ho chceš seznámit, bez tebe?

Když se bude chtít vrátit, vrátí se a když ne, tak co, stejně to neovlivníš.

Další odpovědi
pizlicka

Ono se to zdá jako prkotina,ale muj přítel jít bez mého vědomí s mojí kamarádkou na víno,a udělat ze mě druhé housle tím,že dorazím později,tak at jde do pr*ele!je to neuctivé a prostě se to nedělá!přítel to cítí správně,a má v tom jasno,jasný signál neucty!jenže protože nejde hned přestat ze dne na den milovat,míchají se mu s rozumem také emoce,které stále k tobě cítí,a tak plácá o Paříži,a lyžování.Ty si především uvědom,že tohle se nedělá,popřemys­lej,jdi iniciativne za ním sama,a rekni,mu,zes to nedomyslela,že to bylo vůči němu neuctivé,že sis to uvědomila,a takovou chybu už neuděláš,protože sama vidíš,jakou neduveru to zpusobilo,a žes timto chovanim dala prostor,aby kamarad lhal!

Drap

Je zbytečné, abychom o tom přemýšleli. Ať vymyslíme cokoli, tak myšlení tvého přítele neovlivníme. Co se takhle zeptat znovu jeho?