tony2412

myslíte že rekord ve sportu je nekonečný?

když někdo udělá rekord ve sportu,je jedno jaký,v běhu,hodu ve skoku atd tak si myslím,že by se měl někdo najít a vždy toho rekordmana překonat třeba o desetinu,setinu vteřiny,centimetr atd.To by znamenalo že to nikdy neskončí,pořád si myslím,že když někdo zaběhne dejme tomu 100 metrů za 10 vteřin,tak se musí najít někdo kdo to zaběhne třeba za 9,99 vteřiny a pak zase za 9,98 atd atd přeci není možné že by některý rekord odolával třeba 100 let nebo 1000 let,ale u toho běhu by to pak jednou muselo dojít zákonitě 100metrů= třeba 0,1 vteřina :o)
Doplňuji:
prostě nedokážu si představit,že by to jednou skončilo,a říkalo se že držitelem rekordu je XY který ho dosáhl před 10 000 lety :o) a lidstvo se pořád vyvíjí,v tom běhu to opravdu nemůže dojít na 0 ale v hodu oštěpem se může stát že se bude jednou třeba házet 200 metrů a nebude to konečná…

Nejlepší odpověď
gecco

Nějaké limity jsou – „stovku za 0,1 s“ asi nikdo nezaběhne, ale těžko říct, kdy se objeví rychlejší běžec, než aktuální držitel Usain Bolt a kolik z jeho rekordu 9,58 s ubere…
😉
Doplňuji:
Přečti si tuhle povídku – http://www.bike-forum.cz/povidky/68-jaroslav-petr-achillovy-svaly.html …
😉

Další odpovědi
Reezo

Já osobně si myslím, že rekordy které byli dosaženy před moderní dobou jsou ty správné. Jelikož moderní doba sebou přinesla i drogy a různé možnosti jak zvýšit svou výkonost. Jde tedy o ovlivněný výsledky díky dopingu… Navíc v dnešní době nevíš co je pravda co je fikce a hlavně nevíš jestli to není jen sehrané divadlo, které má upoutat pozornost lidí.

arygnoc

nie.
existujú (najmä) fyzikálne (a biologické, biometrické, …) limity.

;-Q

Dochy

Já si přitom vzpomněl na Achilla a želvu:
http://fyzmatik­.pise.cz/649-paradox-achilles-a-zelva.html

„Paradox Achilla a želvy spočívá v následujících úvahách. Achilles má závodit s želvou v běhu na 100 m. Protože je Achilles desetkrát rychlejší než želva, dostane želva desetimetrový náskok. Závod je odstartován a Achilles začíná želvu dohánět. Achilles uběhne 10 m a dostane se do místa, z něhož startovala želva. V tento okamžik urazila želva již jeden metr, takže má před Achillem náskok jednoho metru. Achilles uběhne tuto vzdálenost, ale želva je stále napřed, nyní o 1/10 m. Ve chvíli, kdy Achilles dosáhne i tohoto bodu, je želva o 1/100 m před ním. A tak dále až do nekonečna. Náskok želvy se sice stále zmenšuje, ale želva pořád vede, a tedy Achilles nemůže tento závod vyhrát.
Zdroj: http://fyzmatik­.pise.cz/649-paradox-achilles-a-zelva.html

Ono vždy bude možné rekord překonat. Ale před 50 lety se v nějakém sportu mohli rekordy překonávat třeba na každém mistrovství o sekundu. V současnosti třeba jen jednou za 10 let o desetinu sekundy a za dalších 50 let??