Kepler

Myslíte, že při jízdě na tenkém ledě znamená rychlost bezpečí?

Led a následky prasknou až daleko za vámi…

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Určitě, rychle projedeš a když zastavíš, led nezvladne takovou tihu a praskne.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Z fyzikálního hlediska asi ano, při rychlém přesunu led nestačí pod váhou prasknout.
Ale nezkoušel bych to.
V rodině máme konkrétní případ – tragedii, kdy uživatel motorových saní na ledu (nedozvěděli jsme se už nikdy proč), projížděl po tenkém ledu na jezeře a ten se s ním probořil a on se utopil.:-(

marci1

Nejsem odborník přes tyto věci, ale myslím si, že při jízdě na tenkém ledě rychlost asi neznamená větší bezpečí. 🙂

ivzez

Ne.

OT:
Uspořádal už někdo mistrovství (nebo nějakou soutěž)
v jízdě na tenkém ledě? To by mohlo mít sledovanost…

Kepler

Myslím si totéž co Bohumil. Led prostě nestačí prasknout. Otázka je ale myšlena taky symbolicky: pohyb na tenkém ledě znamená nebezpečí. Třeba sebereš v klenotnictví diamantový šperk a za 5 vteřin jsi pryč…