ReHu

Myslíte, že pravidla a návody nečtou jen Češi? Nebo i jiné národy?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Právě že jiné národy čtou pravidla a návody více než Češi. Příklad: paní sušila v mikrovlnce zvíře, samozřejmě uhynulo, ale ona to vyhrála u soudu, protože v návodu nebylo napsáno, že se sušit nesmí.
Proto, ikdyž se to zdá jako blbost, jsou v návodech nesmyslné věci popsány.

Další odpovědi
gecco

Podle mých zkušeností přijde manuál na ´řadu´, jakmile selže (případně selže opakovaně) vše ostatní…
😉
Ale – pravda – nedělal jsem si rozsáhlou sociologickou studii, popisuju jen ´pár´ zkušeností. A nemyslím, že jsme v tomto osamoceni.

orwell

Myslím si, že obecně nejpoužívanější pravidlo zní: „Selžou-li všechny pokusy, přečti si návod!“
Je nutno ale dodat, že některé návody (zejména jejich překlady) je skutečně lepší nečíst, neb je to hrůza, běs!

rigormortis

Dle čeho soudíte že je nečtou?

Nevíteto?

Samozřejmě že i jiné národy 🙂

anonym

Myslím,že některé pravidla a návody jsou v civilizovaném světě povinné a jak si to kdo přebere už je na každým.