zjentek

Myslíte, že pokud člověk přestane dostávat odpovědi, přestane se také ptát?

Osobně se domnívám, že podobný model by se případně přihodit mohl. Člověk by posléze, navzdory vlastním otázkám, mohl ztratit motivaci, případně i samotný zájem rozšiřovat vědomí, či dokonce ztratit schopnost jakkoli projevovat snahu, ať už v zájmu vlastního rozšíření vědomí, tak také veškerou ostatní, jakkoli opomíjenou snahu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nemyslím. Je tu pár tapetářů, kterým to nevadí.

Další odpovědi
Roman71

Proč? Kdo se neptá, nic se nedozví 😉
Samozřejmě, že jsou otázky, na které ani tady na nelze získat uspokojující odpovědi, takže lze hledat i jinde.. jen to nevzdat, ani při opakovaném neúspěchu.

ivzez

Zdá se mi to pravděpodobné. Pokud někde nezískám
odpovědi na své otázky, půjdu pravděpodobně ji­nam.

To se ale nevztahuje na tzv. „tapetáře“.

anonym

Především, nemá-li člověk odpovědi, měl by je hledat sám. Neměl by se vzdát otázek, především těch, které někam vedou, nebo alespoň nejsou jen plácání do prazdné slámy.